جمعه|01 تير 1397|07 شوال 1439|22 June 2018
زمان انتشار: 1396/11/29 - 16:16 |

حضرت زهرا (س) كوثر قرآن و بهترين عطيه خداوند است

در دوازدهمين گردهمايي دانشجويي مسئول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در عراق ، حضرت زهرا (س) را مصداق كامل كوثر قرآن خواند و كوثر را در مقابل تكاثر عنوان نمود و علم الهي و طهارت عاليه را از مولفه هاي كوثر بر شمرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني كه بمناسبت ايام فاطميه درجمع دانشگاهيان اعزامي به عتبات عاليات سخن مي گفت، با استناد به سوره كوثر ، حضرت زهرا (س) را بهترين عطيه خداوند به پيامبر دانست.

وي در ادامه حضرت فاطمه را كوثر قرآن و تدوام بخش نسل و دين پيامبرخواند و كوثر را خير كثير توصيف وبركوثر گرايي در زندگي تأكيد كرد.

وي با اشاره به تقابل كوثر و تكاثر گفت: براي كوثر معاني متعددي بيان كرده اند، كوثر خير كثير است و همه ائمه معصومين عليهم‌السلام و علماء و شهدا و تمام صاحبان راه حق در مرتبه خود و به طور تشكيكي كوثرند.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به سوره تكاثر گفت : برخي براي افزون طلبي حتي به شمارش مرده هاي خود تمسك مي كردند و براي ثروت افزوني از راه حلال و حرام تلاش مي نمودند و تكاثرگرايي را براي خود افتخار مي شمردند.

وي خاطر نشان ساخت : ما در اين جهان آمده ايم تا از كثرت به وحدت برسيم وتحت ولايت خداوند قرار بگيريم و از بدي ها و زشتي ها و حرامي ها و ناهنجاري ها رهايي يابيم .

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني به دانشجويان گفت : زندگي كوثري بهترين وشيرين ترين زندگي است و اين نوع زندگي بر محور علم و پاكي ومحبت و صداقت دور مي زند.

وي در ادامه حضرت زهرا (سلام الله عليها) را همسر ، دختر و مادر نمونه براي جامعه عنوان كرد و افزود : اگر چه عمر آن حضرت كوتاه بود ولي سيره آن حضرت براي بشريت الگوي بي نظيري است.

نماينده بعثه در عراق با اشاره به ارزش واهميت عفاف و حجاب و اينكه حضرت زهرا مظهر كامل عفاف وحجاب بود، گفت : آن حضرت جامع تمام صفات كمال وجمال بود و در حمايت از امام زمان خود سنگ تمام گذاشت .

وي خاطر نشان ساخت : مقام ملكوتي حضرت زهرا به قدري رفيع و بلند است كه درك آن براي بشر عادي ممكن نيست.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با بيان اينكه حضرت زهرا براي امامان هم، الگو و اسوه است و امام زمان نيز (عج) خود فرمود كه دختر پيامبر براي من الگو و حجت است ؛ اظهار داشت : ائمه معصومين (عليهم السلام) به مصحف حضرت زهرا استناد مي كردند زيرا آن حضرت معصوم بود و قول و فعل معصوم حجت او است.برچسب ها:زهرا - دانشجويي - نجفي روحاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: