جمعه|01 تير 1397|07 شوال 1439|22 June 2018
زمان انتشار: 1396/11/30 - 12:14 |

مسؤل بعثه مقام معظم رهبري درعراق

اخلاق و معنويت آرامش بخش فرد و جامعه است

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با اشاره به نقشه هاي شوم دشمنان براي ايجاد اختلاف بين مسلمانان بر لزوم هشياري وحفظ وحدت وبرخورد كريمانه و محبت آميز با مردم عراق تأكيد كرد و اخلاق و معنويت را آرامش بخش فرد و جامعه و بهترين راه براي تقويت وحدت دانست.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني نماينده بعثه مقام معظم رهبري در گردهمايي روحانيون ومداحان كاروانها در كربلاي معلا ترويج اخلاق و معنويت را مهمترين فعاليت فرهنگي براي فرد و جامعه دانست و بر لزوم عمق بخشي به برنامه هاي فرهنگي كاروانها تأكيد كرد وكار فرهنگي را ظريف و دقيق خواند.

نماينده بعثه در عراق بر معرقت افزايي در زايرين تأكيد كرد و گفت : مهمترين كار روحاني كاروان اين است كه افراد را از شك به يقين ، از تكبر به تواضع ، از ريا به اخلاص ، و از دنياگرايي به زهد و از نفاق به يك رنگي دعوت كند.

وي در بخش ديگر از سخنان خود به ترويج تلاوت قرآن و نماز و دعا پرداخت و گفت: امام حسين(ع) واصحابش درشب عاشورا كه مهلت خواسته بود به تلاوت قرآن و نماز و دعا و نيايش پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني خاطر نشان ساخت: وقتي رابطه انسان با خدا قوي شد وخدا را شاهد وناظر دانست و قدرت او را فوق همه قدرتها دانست، از هيچ چيز و هيچ كس نمي ترسد و در ميدان جنگ هم از دشمن نمي هراسد وتسليم دشمن نمي شود.

وي سفر زيارتي را فرصتي مناسب براي آشنايي مردم به احكام الهي دانست و اظهار داشت: ما در شرايط حساسي به سر مي بريم زيرا دشمنان اسلام با تمام وجود با اسلام ناب محمدي از طرق مختلف و با ترفندهاي گوناگون ستيز مي كنند؛ الان زماني نيست كه با بي تفاوتي از اين موضوع بگذريم.

نماينده بعثه در عراق اخلاق ومعنويت را آرامش بخش فرد وجامعه دانست وگفت: تحكيم وحدت بين ملت عراق و ايران ضروري است و اين مهم با اخلاق و محبت محقق مي شود.

وي افزود : دشمنان به دنبال تفرقه و اختلاف بين مردم عراق و ايران هستند و بايد از هر چيزي كه موجب اختلاف مي شود، خودداري كرد.

در اين جلسه حجت الاسلام حسين بهجتي به بايد و نبايدهاي سفر و اخلاق سفر پرداخت و رابط امور روحانيون نكاتي را ياد آور شد و در پايان نيز مسؤل بعثه رهبري در عراق به پرسشهاي حاضرين پاسخ گفت.
برچسب ها:روحانيون - معرفت - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: