جمعه|01 تير 1397|07 شوال 1439|22 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/05 - 10:35 |

«فدك در تاريخ» اثر آيت‌الله صدر ترجمه شد

كتاب «فدك در تاريخ» اثري از آيت الله محمدباقر صدر از سوي حجت الاسلام ابوالقاسم حسيني ژرفا ترجمه شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، كتاب «فدك در تاريخ؛ پژوهشي در ولايت» يكي از آثار مهم و ارزشمند آيت الله محمدباقر صدر درباره تاريخچه فدك است كه به تازگي از سوي مؤسسه امام موسي صدر، انتشارات دارالصدر منتشر شده است.

اين كتاب كه به زبان عربي بود از سوي حجت الاسلام والمسلمين ابوالقاسم حسيني ژرفا به زبان فارسي ترجمه شده و در پنجمين نمايشگاه كتاب دين در قم ارائه شده است.

در بخشي از اين كتاب آمده است؛ «اين اشاره‌اي كوتاه به تاريخ آشفته فدك بود؛ تاريخي كه روند مستقيمي ندارد و بر مدار يك قاعده نمي‌شود. در بيشتر موارد، هوس و آرزو سرنوشت فدك را رقم مي‌‌زد و غرض‌‌ها و سياست‌‌هاي حاكمان روزگار، وضعيت فدك را مشخص مي‌‌كرد. با اين حال، اين تاريخ از ميانه‌‌روي و درست‌‌كرداري خالي نبود و در برخي موارد فدك به صاحبان واقعي خود سپرده شد.

مسئله فدك در نظر جامعه اسلامي و سران آن، داراي اهميتي بسزا بوده و از اين رو، تصميم‌گيري درباره آن به تناسب سياست حاكمان تفاوت مي‌كرده و به رويكرد عمومي خليفه در برابر اهل‌بيت(ع) ارتباط داشته است. هر گاه خليفه رويكردي سزاوار و انديشه‌‌اي عادلانه داشته، فدك را به فاطميان بازگردانده و هر گاه چنين نبوده، بازپس‌‌گيري فدك در رديف نخستين كارهاي خليفه قرار داشته است.»

برچسب ها:مدينه - فدك - تازه هاي نشر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: