سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/06 - 10:09 |

آيت الله وافي يزدي در گفت و گو با پايگاه حج؛

حوادث حج در طول تاريخ، علاقه مسلمانان را به اين فريضه الهي كم نكرده است

نماينده مردم استان يزد در مجلس خبرگان رهبري گفت: همواره سفر معنوي حج در طول تاريخ با تلفات و حوادث همراه بوده است؛ اما اين دست اتفاقات باعث نمي شود كه مسلمانان از اين فريضه واجب الهي دست بكشند.
آيت الله ابوالقاسم وافي يزدي، نماينده مردم استان يزد در مجلس خبرگان رهبري در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با اشاره به اهميت سفر معنوي حج گفت: حج به عنوان يك واجب ديني نقش مهمي در عزت مسلمانان دارد و حضور چند ميليون حاجي در مناسك حج، گردهمايي توحيدي امت اسلام است.

وي عنوان كرد: زماني كه فرد استطاعت پيدا كند و راه‌ها هم باز باشد بايد به اين سفر معنوي رفت، منتها بايد از جان ومال مسلمانان حفاظت شود، گاهي اوقات در اثر بي‌توجهي افراد حوادثي چون حج 94 پيش مي‌آمد، ولي شدت و ضعف اين اتفاقات فرق دارند. اما با قطعيت مي‌گويم كه هيچ سالي نبود كه چنين مسائل در مكه اتفاق نيفتد و همواره اين سفر با تلفات همراه بوده است؛ اما اين دست اتفاقات باعث نمي شود كه مسلمانان از اين فريضه واجب الهي دست بكشند.

نماينده مردم استان يزد در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به آيه « وَلِلَّهِ عَلَى النَّاسِ حِجُّ الْبَيْتِ مَنِ اسْتَطَاعَ إِلَيْهِ سَبِيلًا وَمَن كَفَرَ فَإِنَّ اللَّهَ غَنِيٌّ عَنِ الْعَالَمِينَ»(و براي خدا بر مردم است كه آهنگ خانه (او) كنند، آنها كه توانايي رفتن به سوي آن دارند. و هر كس كفر ورزد (و حج را ترك كند، به خود زيان رسانده)، خداوند از همه جهانيان، بي‌نياز است، گفت: كساني كه توانايي اين سفر واجب را دارند بايد خود را براي حضور در آن آماده كنند.

آيت الله وافي يزدي اظهار كرد: حضور در حج معنويت و توحيد را به نمايش مي گذارد؛ مسلمانان با هر مذهبي كه داشته باشند؛ مناسك حج را انجام مي دهند و امت واحده اسلامي را به نمايش مي گذارند.

نماينده مردم استان يزد در مجلس خبرگان رهبري در پايان با بيان اينكه بايد از لحظه لحظه حضور در اين مراسم معنوي استفاده كرد، گفت: ممكن است اين سفر معنوي فقط يك بار براي هر مسلمان اتفاق بيفتد؛ بايد از همه فرصتهاي حضور در مكه و مدينه و سرزمين وحي استفاده و از معنويت و شكوه اين سرزمين براي ادامه زندگي خود استفاده كرد و در انجام دعا و عبادت بكوشيم.

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو - حج 97


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: