جمعه|01 تير 1397|07 شوال 1439|22 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/07 - 09:40 |

درخواست توليت مسجد كوفه براي مشاركت ايران در توسعه اين مكان مقدس

توليت مسجد كوفه در ديدار با رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات خواستار مشاركت ايران در اجراي طرح‌هاي بازسازي و توسعه اي اين مسجد مقدس شد
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج از روابط عمومي ستاد بازسازي عتبات عاليات، حسن پلارك رئيس ستاد بازسازي عتبات به همراه جمعي از مديران ستاد از مسجد كوفه بازديد و با توليت آن ديدار داشت.

پلارك در اين ديدار با اشاره به افزايش شمار زائران در سالهاي اخير گفت: رشد فزاينده زائران مي طلبد كه همه متوليان فضاهاي زيارتي و رفاهي در اعتاب مقدسه متناسب با جمعيت، طرح‌هاي توسعه اي را در دستوركار خود قرار دهند.

وي با بيان اينكه با همكاري توليت حرم‌هاي مطهر، مسولان اعتاب مقدسه عراق و اماكن مذهبي اقدامات خوبي صورت گرفته است افزود: در مسجد كوفه نيز چند طرح بازسازي و مرمت توسط ايرانيان صورت گرفته است.

وي گفت: در مسجد كوفه هم در صورت درخواست ديوان وقف شيعي عراق، آمادگي داريم تا طرح پيشنهادي براي توسعه را متناسب با تمام فاكتورهاي فني ارائه كنيم.

سيد محمد مجيد موسوي توليت مسجد كوفه نيز با تجليل از اقدامات صورت گرفته براي توسعه عتبات گفت: در مسجد كوفه اقداماتي نظير ساخت ضريح حضرت مسلم ابن عقيل(ع)، ساخت چند در و نيز سنگ‌كاري كف مسجد با همت ايرانيان صورت گرفته است.

وي همچنين خواستار مشاركت متخصصان ايراني در طراحي و ساخت ضريح مختار ثقفي، طراحي و ساخت صحن حضرت ابوطالب(ع) در مسجد كوفه، كتابخانه و موزه شد.

برچسب ها:مسجدكوفه - عتبات - بازسازي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: