جمعه|01 تير 1397|07 شوال 1439|22 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/07 - 12:33 |

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق؛

امروز رسالت روحانيون ومداحان از هر زماني خطيرتر است

در گردهمايي روحانيون و مداحان، نماينده بعثه رهبري در عراق با اشاره به حديثي كشاكش روزگار و سختي ها را عرصه ظهور جوهره انسان ها وتشخيص سره از ناسره دانست و افزود : در دوران انقلاب اسلامي جريانهايي رخ داد كه همه ما مورد آزمايش قرار گرفتيم و خوشا به حال كساني كه سربلند از بوته امتحان بيرون آمدند و امروز نيز رسالت روحانيت و مداحان از هر زماني خطيرتراست.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني نماينده بعثه رهبري در عراق، خويشتن داري هنگام عصبانيت و شجاعت هنگام جنگ را مهم خواند و بر لزوم تمرين حلم و بردباري و كسب شجاعت تاكيد نمود و مهمترين صفت پيامبراكرم(ص) را خُلق عظيم دانست و آن را يكي از عوامل عمده توسعه اسلام برشمرد.

وي اخلاق را ظرف دين خواند و افزود : قرآن كتاب اخلاق و معنويت و پيامبر معلم واسوه اخلاق است و حتي احكام و داستانهاي قرآن نيز بر اساس اخلاق، مهندسي شده است.

نماينده بعثه در عراق رسالت روحانيون را در اين مقطع زماني ، بسيار حساس تر و خطيرتر از گذشته دانست و گفت : اتحاد وانسجام هميشه مهم است ولي امروز از هرزماني مهمتر وضروري تر است؛ بنابراين بايد از هر چيزي كه موجب اختلاف و تفرقه بين دو كشور ايران و عراق مي شود خودداري كرد و براي استحكام روابط دوستي بيشتر بين اين دو كشور تلاش نمود.

وي در مورد بازيد از اماكن تاريخي مذهبي موجود دركربلا به روحانيون ومداحان توصيه كرد : در هر مكاني كه براي زيارت و بازديد مي رويد علاوه بر بيان تاريخ آن ، نكات عبرت آموز آن را نيز براي زائرين بيان كنيد.
برچسب ها:روحانيون - رسالت - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: