سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/09 - 14:16 |

وزير اوقاف سوريه:

سعودي‌هاسهميه حج سوريه را قطع كردند

وزير اوقاف سوريه تصريح كرد: عربستان سعودي از سال 2011 به حجاج سوري جهت سفر به مكه و مدينه و زيارت حرمين شريفين اجازه ورود به اين كشور را نداده و سهميه حج اين كشور را ناديده مي‌گيرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، محمد عبدالستار در ديدار با كمال خرازي رييس شوراي راهبردي روابط خارجي در بخشي از صحبت‌هاي خود با بيان اينكه ايران، سوريه و حزب‌الله جبهه مقاومت را تقويت كرده‌اند، ‌تاكيد كرد: انقلاب اسلامي ايران ايده مقاومت را به كل جهان منتقل كرد و همواره مسائل ايماني و اعتقادي ايران و جوانانش باعث شده كه صهيونيست‌ها با اين ملت و دولت مخالفت كنند.

وي با بيان اينكه علماي ما به دنبال اسلام متعادل و ميانه‌رو هستند و هرگونه جدايي بين شيعه و اهل سنت موضوعي است كه از سوي دشمنان دنبال مي‌شود، تصريح كرد: من حامل پيام تشكر و قدرداني آقاي بشار اسد از مقام معظم رهبري و دولت و ملت ايران به خاطر حمايت‌هايشان از سوريه هستم.

وي با بيان اينكه ما بايد براي گسترش مجمع تقريب مذاهب فعاليت‌ كنيم، گفت: در ماه رجب كنفرانس وحدتي در دمشق برگزار خواهد شد و قرار است كه شعبه‌اي از دانشكده مجمع تقريب مذاهب اسلامي در سوريه افتتاح شود.

اين مقام دولت سوريه كه به همراه تعدادي از علماي اين كشور از روز يكشنبه به تهران سفر كرده‌اند، در ادامه صحبت‌هاي خود با اشاره به تلاش‌هاي عربستان جهت ايجاد اختلاف بين جهان اسلام، ‌خاطرنشان كرد: سعودي‌ها از سال 2011 سهميه سوريه از حج را حذف كردند و اجازه نمي‌دهند كه حجاج سوري براي شركت در مراسم حج به اين كشور سفر كنند.

وي همچنين با تاكيد بر اينكه ما بايد اقدام به تبيين استراتژي براي گسترش همكاري‌هاي اسلامي بين كشورهاي جهان اسلام كنيم و در اين ارتباط سازوكاري تعريف كنيم، افزود: ما همه از علماي معتدل و ميانه‌رو هستيم و آقاي بشار اسد نيز بر موضوع وحدت در جهان اسلام تاكيد مي‌كنند.

به گزارش ايسنا، در ادامه حسام‌الدين فلفور رييس مجمع اسلامي فتح سوريه نيز در اين برنامه پيشنهاد كرد كه با همكاري ايران و سوريه، مجمع فقهي اسلامي و علمي جديدي تشكيل شود و ايران و سوريه از علماي ديگر كشورهاي اسلامي نيز دعوت كنند كه در اين مجمع حضور پيدا كنند.

وي با بيان اينكه اعتقاد داريم كه امت اسلامي مي‌تواند در برابر صهيونيست‌ها و دشمنان يك موضع‌گيري جدي و محكمي داشته باشد، گفت: آنها دست از توطئه عليه جهان اسلام بر نمي‌دارند و ما بايد در برابر آنها با وحدت قوي عمل كنيم.

وي تاكيد كرد: ما هيچ سازشي نمي‌توانيم با دشمنان جهان اسلام داشته باشيم.

منبع: ايسنا

برچسب ها:حج تمتع - سوريه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: