جمعه|01 تير 1397|07 شوال 1439|22 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/09 - 20:27 |

نماينده بعثه مقام مظم رهبري در عراق

زايرين پنج اصل را در سفركربلا جدي بگيرند

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، در گردهمايي روحانيون و مداحان اخلاص را سرّي از اسرار الهي خواند و ريا در عبادت را موجب بطلان آن دانست وبه پنج اصل مهم اشاره كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به حديثي به بيان علايم شخص ريا كار پرداخت و نشاط در ظاهر وكسالت درخلوت براي انجام عبادات ونيز خوشحالي از تعريف و تمجيد مردم از او را از علايم شخص رياكار برشمرد.

وي با اشاره به شرايط حساس عراق ، از روحانيون خواست در اين سفر چند چيز را جدي بگيرند و به زائرين نيز تاكيد نمايند : اول؛ برخورد محبت آميز با مردم عراق؛ دوم : اجتناب از امور تفرقه انگيز ؛ سوم : رعايت كامل مقررات و قوانين كشور عراق؛ چهارم : رعايت نظم و انضباط مخصوصاً در عتبات مقدسه؛ پنجم: عدم ايجاد مزاحمت براي ديگران نماينده بعثه در عراق برنامه هاي فرهنگي بعثه رهبري را جامع وكامل خواند و برنامه هاي موجود در حرم هاي مطهر را براي زائرين اقناع كننده واثر گذار دانست و گفت : با توجه به دعوت از سخنران ها و مداح هاي ماهر و معروف زائرين مي توانند بيشترين بهره را از برنامه هاي معنوي و معرفتي ببرند.

وي با تشكر از استقبال گرم زائرين از برنامه هاي بعثه گفت : علاوه بر برنامه هاي روحانيون ومداحان كاروان ها سه برنامه ديگر نيز از سوي بعثه درهر روز براي يك زائرمطلوب مي باشد .

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با اشاره به قبر مطهر جناب حُر اظهار داشت : امروز كاروان‌ها به صورت دلخواه به زيارت حُر مي روند ودرس توبه را كه يكي از مهم ترين در سهاي اخلاقي ومعرفتي است مي آموزند .برچسب ها:روحانيون - اخلاص - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: