سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/13 - 17:09 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه در عراق تاكيد كرد؛

لزوم شبهه زدايي فكري و اعتقادي زائرين عتبات

مسئول دفتر نمايندگي بعثه در عراق در گردهمايي روحانيون و مداحان عتبات عاليات، سفر زيارتي عتبات را بهترين فرصت براي شبهه زدايي زائرين توصيف و به روحانيون توصيه كرد از اين سفر معنوي براي آموزش هاي عقيدتي و احكام به زائرين حداكثر استفاده را ببرند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در گردهمايي روحانيون و مداحان عتبات عاليات در كربلاي معلي، با اشاره به حديثي از پيامبر اكرم (ص) در مورد كمال ايمان، گفت: در راه انجام وظيفه و تكليف الهي از سرزنش هيچ ملامت كننده اي نبايد ترسيد و بايد از ريا و خودنمايي اجتناب و آخرت را بر دنيا ترجيح داد.

وي در ادامه نماز نافله شب را داراي آثار و بركات وافر دنيوي و اخروي خواند وگفت: خواندن اين نماز حتي در سفر نيز سفارش شده است، چرا كه علاوه بر اجر اخروي، موجب خير و بركت و توسعه رزق و روزي و نورانيت دروني انسان مي گردد.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه در عراق همچنين بر انجام مستحبات تأكيد كرد و افزود: در سفر كربلا اعمال مستحبي فراواني ذكر شده است كه پاداش بسيار زيادي دارد، ولي بايد توجه داشت كه انجام مستحبات به اندازه ظرفيت مخاطبين صورت پذيرد تا شيريني عبادت و مخصوصاً مستحبات در ذائقه زائر بماند و مبادا موجب بيزاري و زدگي زائرين گردد.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، با حساس خواندن مقطع زماني كنوني، از روحانيون خواست تا جريان هاي زمان خود را بشناسند و زائرين را به حركت در مسير ولايت و صراط مستقيم تشويق نمايند؛ چرا كه در اين سفر معنوي زائرين آمادگي بيشتري براي پذيرش معارف اهل بيت (عليهم السلام) دارند.


برچسب ها:گردهمايي - روحانيون - نجفي روحاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: