سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/14 - 17:01 |

مسؤل دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق:

دانشجويان ميهمانان ويژه حضرت سيدالشهدا(ع) هستند

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق در هفدهمين گردهمايي دانشجويان ،كربلا را قطعه اي از بهشت خواند و شرط ورود به آن را، آراستگي به اوصاف اهل بهشت دانست.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، در هفدهمين گردهمايي دانشجويان و دانشگاهيان در كربلاي معلي، امام حسين را بهترين مربي بشر و مهربان ترين موجود نظام خلقت خواند و گفت بايد از نور هدايت امام حسين(ع) استفاده كرد و در كشتي نجات آن حضرت وارد گرديد؛ بدون شك در درياي طوفان فتنه آخرالزمان تنها وسيله رسيدن به ساحل نجات كشتي آن حضرت است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود ريشه كلمه «محبّت» را «حـَبّ» عنوان كرد و افزود در دلي كه آمادگي وجود داشته باشد، خداوند متعال بذرمحبت را درآن مي افشاند سپس اين حبّه جوانه مي زند و رشد مي كند و در قالب عشق به ثمر مي نشيند و انسان را به كمال مي رساند، عاشق امام حسين مي كند و انسان عاشق نيز به جز راه و رسم و مرام معشوق چيز ديگري نمي شناسد و خود را به اوصاف معشوق آراسته مي كند.

نماينده بعثه در عراق در ادامه امام حسين(ع) را دردانه خداوند خواند و گفت كه خداوند آن حضرت را وسيله نجات بشريت ساخت و كشتي او را بزرگترين وسريعترين كشتي براي همه افراد و همه زمان ها قرار داد و بدون شك هر كس در اين كشتي وارد نشود هلاك خواهد شد.

وي با استناد به حديثي كربلا را قطعه اي از بهشت خواند و اظهار داشت در بهشت به انسان شراب طهور مي دهند؛ ويژگي شراب طهور اين است كه طاهر و مطهر، پاك و پاك كننده است، انسان را سرمست معشوق و معبود مي سازد به طوري كه در حرم دل غير يار ديّاري جاي ندارد. كربلا هم قطعه اي از بهشت است و كسي وارد اين بهشت مي شود و از شراب طهور آن مي نوشد كه عاشق امام حسين (ع) شود و داراي رسم و رسوم و اخلاق آن حضرت باشد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني دانشجويان را ميهمانان ودعوت شدگان ويژه حضرت سيدالشهدا برشمرد واز آنان خواست بهترين سفير و پيام رسان امام حسين در دانشگاهها باشند. /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961214/3 (1).JPG  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961214/3 (1).JPG  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961214/3 (1).JPG  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961214/3 (1).JPGبرچسب ها:امام حسين - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: