چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/15 - 11:22 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق:

معارف حج در كربلاي حسيني تجلي يافت

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق در گردهمائي روحانيون و مداحان كاروان ها، رسالت روحانيون را در عرصه معرفتي و بصيرتي براي زائران خطير خواند و بر استفاده حدأكثري از فرصت سفر تأكيد كرد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، در شصت و پنجمين گردهمائي روحانيون و مداحان كاروان ها، بر بيان شيوا، رسا و موجز در سخنراني براي زائران تأكيد كرد و سفر كربلا را همانند كلاسي دانست كه شاگردان با عشق و علاقه در آن حضور دارند , بايد هنرمندانه از اين فرصت بي نظير براي بيان معارف ديني و احكام الهي استفاده كرد .

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به حديثي، خوش اخلاقي و خوش برخوردي در سفر را امر پسنديده و بلكه لازم برشمرد و اظهار داشت: مزاح مشروع و مناسب با مخاطب در سفر ممدوح است ولي بايد از توهين، تحقير، تمسخر و تنقيص رنجش او جداً خودداري شود.

وي در ادامه به روحانيون توصيه كرد كه براي ديگران الگو باشند و از مواضع اتهام بپرهيزند؛ چرا كه حضرت امير (ع) فرمودند كسي كه خود را در موضع اتهام قرار دهد و مردم به او بدگمان شوند بايد خود راسرزنش نمايد.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در پايان به حديثي درباره فضيلت زيارت امام حسين(ع) اشاره كرد و زيارت آن حضرت را توفيق بزرگي خواند و گفت: خداوند متعال قبل ازآن كه مكه را حرم امن خويش قرار دهد كربلا را حرم امن قرار داد و تمام حقايق ومعارف حج در كربلاي حسيني تجلي يافت.
 /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961215/2 (4).jpg  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961215/2 (4).jpg  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961215/2 (4).jpg  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961215/2 (4).jpgبرچسب ها:زيارت - امام حسين - نجفي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: