جمعه|01 تير 1397|07 شوال 1439|22 June 2018
زمان انتشار: 1396/12/19 - 09:06 |

همكاري عتبه حسيني و يونيسف جهت حمايت كودكان عراق

شيخ عبدالمهدي كربلايي، نماينده مرجعيت عالي و توليت آستان مقدس حسيني، يونيسف را به همكاري مشترك براي حمايت از كودكان عراق فراخواند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، نماينده مرجعيت عالي ديني در كربلا، آژانس حمايت از كودكان «يونيسف» در عراق را به همكاري با دولت اين كشور و ادارات ذيربط براي انجام يك بررسي ميداني جهت اطلاع از آمار و تعداد كودكاني كه از سوي گروههاي تروريستي داعش در معرض شست و شوي مغزي قرار گرفته اند فراخواند تا براي ايجاد فضاي امن و سالم براي آنها تلاش شود.

شيخ عبد المهدي الكربلائي در ديدار با هياتي از دفتر يونيسف درعراق بر لزوم فراهم كردن امكان معالجه روحي و آموزش و آماده سازي كودكان از نظر فكري و فرهنگي براي تحويل افراد شايسته به جامعه تاكيد كرد.

وي بر برگزاري سفرهاي چند روزه به شهر مقدس كربلا براي كودكان مناطق آزادشده با هدف به وضع طبيعي برگراندن شرايط اجتماعي و ميهني آنها تاكيد كرد.

الكربلايي گفت: آستان قدس حسيني آماده پذيرايي از كودكان و جوانان مناطق آزاد شده از چنگ تروريستهاي داعش در شهر مقدس كربلا و پشتيباني از آنها جهت به وضع طبيعي برگراندن شرايط اجتماعي و ميهني براي اين قشر از مردم عراق است.

وي يونيسف را به مورد توجه قراردادن ساخت و ساز مدارس و فراهم نمودن فرصتهاي شغلي براي جوانان مناطق آزاد شده فرا خواند.

از سوي ديگر اسموند لوك، مسئول دفتر يونيسف در عراق با اعلام اينكه در حال حاضر بيش از هزار كودك عراقي به دليل وابستگي به گروه تروريستي داعش در زندانها هستند؛ گفت: يونيسف درعراق در تلاش است تا بعد از سپري شدن مدت محكوميت قانوني اين كودكان آنان را آماده سازي كنند تا نسلي اميدبخش و به دور از سلاح و جنگ به وجود آيد.

برچسب ها:عتبه حسيني - يونيسف - كودكان عراقي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: