دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/12/24 - 18:58 |

در هيچ مكتبي به اندازه اسلام به كسب علم و ترويج آن بها داده نشده است

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي در گردهمايي دانشجويان و دانشگاهيان كشور در كربلاي معلي با اشاره به اينكه در هيچ مكتبي به اندازه اسلام به كسب علم و ترويج آن بها داده نشده است، خطاب به دانشجويان گفت: انسان سرآمد خلقت بشر است و مهمترين رسالت شما كسب علم همراه با معرفت است.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي، خطيب بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي در بيست و يكمين گردهمايي دانشجويان و دانشگاهيان كشور با اشاره به توانايي هاي انسان به عنوان سرآمد خلقت و اشرف مخلوقات گفت: در هيچ مكتبي به اندازه اسلام به كسب علم و ترويج آن بها داده نشده است.

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي با اشاره به آيه 39 سوره نجم گفت: خداوند در بيش از دويست مورد، عمل انسان را ملاك شخصيت او آورده است و در هفت مورد ماده «صُنع» را كه به معني صورت دادن كار است بيان فرموده است. حاصل سخن اينكه خداوند، كار و كوشش را ملاك شخصيت آدمي بيان كرده است.

خطيب بعثه مقام معظم رهبري در بخش ديگري از سخنان خود به اهميت كسب علم و دانش در اسلام اشاره و افزود: تفاوت عمده اسلام با مكاتب بشري در كسب علم اين است كه اسلام علم را در جهت رشد، تعالي و سعادت بشر به خدمت مي گيرد و لذا جهت گيري الهي را در آن شرط مي داند.

وي در ادامه گفت: از ديدگاه قرآن كريم، اين علم است كه سبب برتري و بزرگي خلفا و جانشينان خدا است؛ هر مخلوقي كه نسبت به اسما و صفات و نيز افعال خداوند، عالم‌تر و از مخلوقات او آگاهي داشته باشد، برتر و در نتيجه جانشين خدا بر خلق است.

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي كسب علم و ترويج آن را مصداق باقيات صالحات خواند و گفت: يكي از ويژگيهاي علم و دانش دوام و ماندگاري منافع آن است و اجر و پاداش آن هم حتي پس از مرگ براي انسان همچنان ادامه پيدا خواهد كرد و تا زماني كه آن علم باقي مي ماند و به آن عمل مي شود، پاداش نويسنده و نقل كنندۀ آن باقي خواهد ماند.


برچسب ها:راشد يزدي - بعثه - علم


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: