شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/12/26 - 23:24 |

راشد يزدي: تجمل‌گرايي يك آفت است

خطيب بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي در جمع پرشور زائرين اهل بيت(ع) در سرداب علقمي حرم حضرت عباس(ع) گفت: پيامبران و اولياء الهي آمدند تا انسان‌ها را از وابستگي‌هاي دنيوي نجات دهند، از زمين بكنند و به افلاك ببرند و يكي از بلاهاي آخر الزمان، افزايش وابستگي‌هاي دنيوي، دنياگرايي، تجمل گرايي و حرام خواري است.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي در جمع زائرين عتبات عاليات در سرداب علقمي حرم حضرت عباس(ع) گفت: همان‌طور كه در حقوق اجتماعي اصل بر برائت است در علم اخلاق نيز اصل بر خوبي و پاكي انسان‌هاست و انسان ها براي بهشت خلق شدند اما بعضي‌ها از راه بهشت منحرف مي‌شوند.

خطيب بعثه مقام معظم رهبري در ادامه به مفهوم توفيق اشاره و گفت: يك سري الطاف الهي در ذيل اين توفيق نهفته است كه اولين آنها هدايت است. هدايت از سه طريق پيامبر درون يا عقل، پيامبران برون و رسولان الهي و هم از طريق مجاهدات نفساني به دست مي‌آيد. دومين اين الطاف رشد است. رشد يك نيرويي است كه در وجود انسان كه انسان در اثر زحمت كم، بهره زياد مي برد. سومين لطف هم اين است كه بين گناه گناه و انسان سدي قرار مي گيرد و چهارمين لطف هم مقام مقدس عصمت است كه هرگز فكر انحراف هم به آن دست نمي دهد.

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: خداوند غرايز مختلفي درون انسان قرار داد تا وسيله حركت انسان بشود اما بايد مراقب باشيم كه اين غرايز منحرف نشوند. و عقل معاش و حب دنيا ما را از ياد خدا و آخرت غافل نكند.

خطيب بعثه مقام معظم رهبري در پايان به زائرين توصيه كرد: تعادل قواي درون خود را حفظ كنند، از حرص و طمع بپرهيزند چرا كه هر چيزي كه زياد شود به ضد خودش تبديل مي شود و پيامبران آمدند كه ما را به بالا ببرند و از زمين بكنند، پابند زمين نباشيد تا بتوانيد در افلاك سير كنيد و از بلاهاي آخر زمان همين افزايش وابستگي دنيوي، تجمل گرايي و حرام خواري است.
برچسب ها:راشد يزدي - معارف - سخنراني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: