سه شنبه|26 تير 1397|03 ذی القعده 1439|17 July 2018
زمان انتشار: 1397/01/03 - 19:44 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق:

معرفت، محبت و اطاعت از مؤلفه هاي بسار مهم زيارت مقبول است

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، معرفت، محبت و اطاعت را از مؤلفه هاي بسيار مهم زيارت مقبول دانست و ضمن تأكيد بر توجه جدي دانشجويان به ابعاد معرفتي زيارت، گفت: زيارت بايد عارفانه و عاشقانه و بين عاشق و معشوق سنخيت باشد .
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق در روز جمعه 3 فروردين و در دومين گردهمايي دانشجويان و دانشگاهيان در كربلا با اشاره به اهميت شناخت و معرفت در زيارت امام حسين(ع) گفت ميزان دريافت اجر و پاداش بستگي به مقدار معرفت زائر دارد هر اندازه معرفت او كاملتر شود اجر او بيشتر خواهد شد و تا معرفت حاصل نشود عشق حقيقي و واقعي هم پيدا نمي شود.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در ادامه افزود: براي زيارت امام حسين(ع) اجر وپاداش گوناگون بيان شده است كه هركس به اندازه ميزان معرفت خود توشه اي از آن بر مي دارد و در روايتي از امام صادق(ع) نقل شده است: هر كس قبر امام حسين عليه السّلام را زيارت كند در حالى كه به حقّ آن حضرت عارف باشد- پاداش هزار حج و عمره داده مي شود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: باور و اعتقاد كامل به امامت ولايت و واجب الاطاعه بودن و شاهد و ناظر بودن امام بر اعمال و رفتار ما از مؤلفه هاي مهم معرفت است.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني با تأكيد بر لزوم توجه جدي مجامع علمي به ابعاد معرفتي به زيارت اظهار كرد: معرفت مقدم بر محبت و عشق، است زيرا تا شناخت ومعرفت نباشد عشق واقعي به مجهول معنا ندارد وقتي عشق آمد رابطه بسيار قوي بين عاشق ومعشوق پيدا مي شود ، ميان خود و معشوق سنخيت پيدا مي گردد راه و رسم و منش عاشق شبيه معشوق مي گردد .

وي در پايان از شهداي جنگ تحميلي، ودفاع مقدس ومدافعين حرم و امام راحل(ره) ياد كرد و گفت: شهدا اين راه را براي ما باز كردند امروز شما در جوار مضجع شريف حضرت اباعبدالله مشرف شديد ، پس به ياد همه آنها و نايب الزياره همه شهدا، امام راحل و رهبر عظيم الشان انقلاب باشيد.


برچسب ها:نجفي روحاني معرفت عشق حقيقي


نظرات
  هيچ خبر مرتبطي وجود ندارد
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: