سه شنبه|04 ارديبهشت 1397|07 شعبان 1439|24 April 2018
زمان انتشار: 1397/01/18 - 11:00 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در عراق:

سفر زيارتي كربلا توفيق بزرگي است قدر آن را بدانيم

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با تأكيد بر لزوم برنامه‌ريزي جامع و مديريت صحيح سفر زيارتي كربلا، زائران را به فرصت‌سازي و خوداري از فرصت‌سوزي سفارش كرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در همايش دانشجويي احلي من العسل زيارت را جذبه وكشش حسيني خواند و رسالت زائر را كوشش و سير و سلوك معنوي برشمرد و بخشش الهي و عروج روحي را از نتايج وآثار مهم زيارت دانست.

وي با استناد به روايتي از نبي مكرم اسلام(ص)، سفر معنوي زيارت كربلا را هديه و توفيق الهي و نسيم روح بخش براي انسان خواند و زائران را به برنامه ريزي جامع و مديريت درست مدت سفر سفارش كرد.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به حديثي از پيامبر اكرم(ص) بر لزوم فرصت سازي وخوداري از فرصت سوزي در اين فرصت استثنايي تأكيد كرد و اظهار داشت: خداوند به عنوان بزرگترين «مربّي» بشر فرصت هايي براي حضور در مكان هاي مقدس مثل كربلا و زماني مانند ماه رجب براي او فراهم مي كند و انسان به عنوان «متربّي» با پذيرش آن رستگار مي شود و اگر قصور يا تقصير كند و آن را از دست بدهد در زمره زيانكاران و خاسرين قرار مي گيرد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در ادامه با استناد به آيه اي از قرآن گفت: زائران بايد تلاش و كوشش مخلصانه داشته باشند و با برنامه ريزي جامع، مدت سفر را مديريت كنند تا از اين فرصت بي نظير بهترين استفاده را ببرند؛ هرگز نبايد فرصت سوزي كرد بلكه بايد از اين فرصت موجود استفاد نمود.

وي گفت: هركس كه در اين مسير، تلاش مخلصانه كند، خداوند او را برسر سفره رحيميه خود قرار مي دهد و درهاي كمال را به رويش مي گشايد د و جايگاهش را در بالاترين مقام يعني «اعلي علّيين» قرار مي دهد.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق افزود: از قديم گفته اند «از تو حركت از خدا بركت» از اين روي طبق وعده الهي روز به روز موفق تر و به خدا نزديكتر مي شويم.

وي به دانشجويان و زائران توصيه كرد: در اين فرصت كوتاه به اندازه وسع خود از غذاهاي معنوي و حيات بخش مانند نماز شب، تلاوت قرآن، دعا و نيايش، خواندن زيارت جامعه كبيره، زيارت امين الله، نماز امام زمان(عج) و نماز جعفر طيار استفاده كنيد بدون شك حلاوت اين امور ذائقه انسان را تغيير مي دهد به طوري كه مشتري هميشگي آنها خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني همچنين از دانشجويان خواست در اين سفر براي استفاده حداكثري فرصت سازي كنند و از فرصت سوزي خودداري نمايند و با تأمل و تدبّر در واقعه عاشورا براي چگونه زيستن تصميم گيري كنند و قدر سفر زيارتي كربلا را كه توفيق بزرگي است، بدانند.
برچسب ها:كربلا - عتبات - دانشجو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: