سه شنبه|04 ارديبهشت 1397|07 شعبان 1439|24 April 2018
زمان انتشار: 1397/01/19 - 11:31 |

پلارك مطرح كرد؛

كمك‌هاي خيرين براي توسعه عتبات صرف حمايت از كالاي ايراني مي‌شود

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات گفت: خيرين با اهداي كمك‌هاي نقدي براي بازسازي و توسعه حرم‌هاي مطهر،در رونق بخشيدن به چرخه اقتصاد كشور و حمايت از كالاي ايراني نيز سهيم هستند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حسن پلارك رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات با بيان اينكه ستاد بازسازي عتبات عاليات در سال جاري سه پروژه سنگين در اعتاب مقدسه را آماده افتتاح دارد، اظهار كرد: ما هم در گذشته و هم حال و آينده بيانات رهبرمعظم انقلاب را مدنظر قرار داده ايم و تمام نذورات و هدايايي كه مردم شريف كشورمان براي بازسازي و توسعه حرم‌هاي مطهر ائمه معصومين (عليهم السلام) به ستاد بازسازي عتبات عاليات اهدا مي‌كنند به چرخه اقتصادي كشور بازگردانده و از كالا‌ها و اجناس ايراني در اين امر مقدس استفاده مي‌كنيم.

پلارك با اشاره به اينكه تمام قسمت زيارتي صحن مطهر حضرت زهرا (س) در جوار حرم مطهر حضرت اميرالمومنين امام علي (ع) در نجف اشرف امسال افتتاح مي‌شود، ادامه داد: مصالح بكار رفته در اين پروژه عظيم از اجناس و كالاي ايراني بوده كه اين كار جز افتخارات ستاد بازسازي عتبات عاليات است.

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات با بيان اينكه فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص حمايت از كالاي ايراني را به صورت يك خط مشي در دستوركار خودمان قرارداده‌ايم، گفت: ما بركت نذورات و هداياي مردم كشورمان را به عرصه اقتصاد كشور بازمي‌گردانيم و اين ادعا را داريم كه با همين نذورات مردمي، سفارش خريد به يكسري از كارخانه‌ها مانند سنگ‌بري‌ها، كابل سازي، فولاد، سيمان و غيره كه رو به تعطيلي بودند، داديم كه اين اقدام باعث شد اين مجموعه‌هاي دوباره فعاليت اقتصادي خودشان را از سر گرفته و چرخه اقتصادي براي اين حوزه‌ها فعال باشد.

پلارك در ادامه با اشاره به اينكه هم اكنون ۳ هزار نفر نيروي ايراني شاغل در پروژه‌هاي ستاد بازسازي عتبات عاليات مشغول به كار هستند، ادامه داد: ستاد در طي اين سال‌ها تعدادي از هنر‌هاي صنايع دستي مانند آينه‌كاري، مقرنس‌كاري، قلم زني، منبت، خاتم كاري را احيا كرد و به طور مثال هم اكنون نزديك به ۴۰۰ نفر معمار سنتي‌كار در رشته‌هايي مانند مقرنس و كاشي كاري در پروژه‌هاي ستاد مشغول به كار هستند.

وي افزود: با پشتيباني كمك‌هاي مردمي توانسته‌ايم در كنار استادكاران بزرگ، اين هنر‌هاي سنتي را احياء و جوانان و علاقمنداني را تربيت كنيم كه اين هنر‌ها را حفظ و ادامه دهند كه اين هم يكي از دستاورد‌هاي ستاد بازسازي عتبات عاليات است.

پلارك گفت: طرح لاغرسازي و مقاوم سازي ستون‌هاي اطراف ضريح مطهر امام حسين (ع) با هدف ايجاد فضاي آزادتر براي تردد زائران در زير قبه منور و نيز مسقف‌سازي شبستان‌هاي شرقي و غربي حرم مطهر امامين جوادين عليهم السلام از ديگر طرح‌هايي است كه امسال به بهره‌برداري خواهد رسيد.

باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها:عتبات - بازسازي - كالاي ايراني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: