سه شنبه|04 ارديبهشت 1397|07 شعبان 1439|24 April 2018
زمان انتشار: 1397/01/21 - 18:12 |

دكتر ولايتي:

نخبگان جهان اسلام براي وحدت بيشتر امت راهكار اساسي ارائه دهند

علي اكبر ولايتي در همايش بين المللي دو روزه "القدس وجهتنا" (قدس مسير ماست) لزوم ارائه راهكار براي تقويت وحدت امت اسلامي را خاطر نشان ساخت و اظهار داشت: مسلمانان در شرايط كنوني بيش از هر زمان ديگر به وحدت نياز دارند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، دبيركل مجمع جهاني بيداري اسلامي روز سه شنبه دراين همايش تصريح كرد: اتحاد به معناي كنار گذاشتن اعتقادات يكديگر نيست و جامعه اسلامي بيش از هر زماني نياز به وحدت دارد .

ولايتي گفت: اختلاف امري طبيعي در بين مسلمانان است، اما وحدت و اخوت، براي مقابه با دشمنان نياز است.

وي بيان كرد: توجه به قدس يعني مبارزه با ظلم و ستم است و توجه به آن عدالت را بر حق مردم فلسطين به دنبال دارد.

وي با اشاره به اين كه مردم سوريه با بحران جنگ مواجه هستند، گفت: ملت سوريه با وجود مشكلات جنگ، قدس و مظلوميت آن را فراموش نكرده است و آن را هدف اصلي خود مي داند.

ولايتي ادامه داد: بيش از 80 كشور جهان با همكاري استكبار و اسرائيل غاصب عليه ملت و دولت سوريه مبارزه مي كنند و در اين جنايت تعداد زيادي از كودكان و زنان سوري كشته و بيش از 40 درصد مردم آواره شده اند.

مشاور عالي مقام معظم رهبري در امور بين الملل افزود: گروه منحرف وهابيت محور تمامي حركت هاي تروريستي عليه مردم منطقه است و نظام فاسد و جاهل نيز تامين كننده مالي و تجهيزاتي آنها است.

ولايتي تصريح كرد: سلاح عقيده اي آنها تفرقه و نفاق است و در ابتدا با شعار تفرقه بين شيعه و سني جنگ را ار آغاز كردند.

وي بيان كرد: حافظ اسد رئيس جمهور فقيد سوريه، اين كشور را به عنوان يك قلعه محكم ساخت و جانشين او (بشار اسد) اين خط را ادامه داد.

وي گفت: بنيانگذار تشكيل خط محور مقاومت و آزادي قدس شريف در جهان اسلام امام خميني (ره) بود كه رهبر معظم انقلاب اين راه را همچنان ادامه مي دهند.


برچسب ها:دكتر ولايتي - جهان اسلام - بيداري اسلامي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: