شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1397/01/21 - 14:28 |

سليم الجبوري، خواستار گسترش روابط ايران و عراق شد

رئيس مجلس عراق، خواهان گسترش روابط ايران و عراق در تمام زمينه ها در جهت منافع دو كشور شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، ايرج مسجدي سفير جمهوري اسلامي ايران در عراق در ادامه رايزني هاي خود با مقامات سياسي و مسئولين كشور عراق با آقاي سليم الجبوري رئيس پارلمان اين كشور ديدار كرد.

در اين ديدار سليم الجبوري ضمن تاكيد بر اهميت نقش جمهوري اسلامي ايران در كمك به مبارزه با تروريسم، ثبات و امنيت در عراق از اين نقش جمهوري اسلامي ايران تقدير و تشكر كرد و افزود: دو كشور همسايه داراي مصالح و منافع مشترك مي باشند و ضروري است روابط فيمابين در كليه زمينه ها در جهت منافع دو كشورگسترش يابد .

سفير جمهوري اسلامي ايران نيز با تاكيد بر لزوم گسترش روابط فيمابين اظهار داشت: همانگونه كه در مبارزه باتروريسم دولت و مردم ايران دركنار مردم و دولت همسايه و دوست خود عراق قرار گرفتند در مرحله بازسازي نيز ايران به ويژه بخش خصوصي با قدرت در اين مرحله نيز در كنار عراق خواهند كرد .

مسجدي بر ضرورت توسعه همكاري هاي دو جانبه تهران و بغداد به ويژه در زمينه اقتصادي،تجاري و توسعه در جهت خدمت به منافع دو كشور دوست و همسايه تاكيد كرد.

گفتني است، ايرج مسجدي طي هفته جاري با رهبران جريانات سياسي و مسئولين عراقي از جمله فواد معصوم رئيس جمهور، مالكي معاون رئيس جمهور، دكتر فالح فياض، سيد عمار الحكيم، عادل عبدالمهدي و.......... ديدارو رايزني كرده است.


برچسب ها:عراق - سفير ايران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: