سه شنبه|04 ارديبهشت 1397|07 شعبان 1439|24 April 2018
زمان انتشار: 1397/01/28 - 08:45 |

كلاهبرداري به بهانه ثبت‌نام عتبات عاليات

شرق: زني كه به بهانه ثبت‌نام عتبات عاليات از ۹۱ نفر كلاهبرداري كرده بود، شناسايي و دستگير شد. اين زن در مراسم‌هاي عزاداري و روضه‌خواني به‌دنبال شناسايي افراد مال‌باخته بود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج روزنامه شرق نوشت: در پي شكايت چند نفر از شهروندان به پليس آگاهي دشتستان و اظهار شكايت مبني بر اينكه از سوي فردي كه اقدام به ثبت‌نام عتبات عاليات مي‌كرد از آنها كلاهبرداري شده است، پيگيري موضوع به‌صورت ويژه در دستور كار مأموران قرار گرفت و معلوم شد زني با دريافت حدود مبلغ ۳۰۰‌ هزار تومان از هر نفر آنها را براي اعزام به كربلاي معلي ثبت‌نام و به متقاضيان اعلام كرده است خودش به‌عنوان فردي خير بقيه هزينه سفر را پرداخت مي‌كند.

يكي از مال‌باختگان دراين‌باره گفت: من فكر مي‌كردم موقعيت خوبي به‌وجود آمده و به‌زودي به كربلا سفر مي‌كنم. اصلا درباره حرف‌هاي اين زن تحقيق نكردم و پولي را كه خواسته بود به او دادم اما بعد از آن خبري از سفر نشد و آن زن هم جواب درستي نمي‌داد تا اينكه فرار كرد و بالاخره مطمئن شدم فريب خورده‌ام و از من كلاهبرداري شده است. كارآگاهان با انجام تحقيقات پي بردند متهم هيچ‌گونه مجوزي از مراجع قانوني براي اعزام زائران نداشته و به هيچ‌يك از وعده‌هاي خود نيز عمل نكرده است.

در نهايت معلوم شد اين فرد با فريب‌كاري و مانور‌هاي متقلبانه مبالغي را از ۹۱ نفر اخذ كرده و متواري شده است.
مأموران پس از يك‌سري اقدامات اطلاعاتي مخفيگاه متهم را شناسايي و او را به اتهام كلاهبرداري دستگير و با قرار بازداشت موقت روانه زندان كردند.

برچسب ها:عتبات - كاروان غيرمجاز


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: