سه شنبه|04 ارديبهشت 1397|07 شعبان 1439|24 April 2018
زمان انتشار: 1397/01/28 - 14:05 |

با ظرفيت 1500 نفري

سرداب «باب‌الرأس» حرم امام حسين(ع) به بهره‌برداري مي‌رسد

فاز دوم عمليات عمراني احدادث سرداب «باب‌الرأس» در حرم امام حسين(ع) با مساحت 800 هزار مترمربع و ظرفيت يك‌هزار و 500 نفر آغاز شده كه اين سرداب اربعين امسال به بهره‌برداري مي‌رسد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، كربلاي معلا سالانه پذيراي خيل عظيم زائران و مشتاقان است، بر همين اساس از سال 1394 با تدابير عتبه حسينيه(ع) طرح توسعه حرم امام حسين(ع) اجرايي شد به طوري كه در سال 1395 سرداب جديدي با عنوان «سرداب الامام‌الحجة» به منظور كاهش ازدحام در داخل حرم مطهر سيدالشهدا(ع) ساخته شد كه اين سرداب بيشتر ويژه بانوان بود.

پس از آن نيز مراحل ساخت سرداب ديگري ويژه آقايان با عنوان «سرداب الشهدا» طراحي و اجرايي شد كه با تلاش‌هاي شبانه‌روزي اين سرداب نيز آبان‌ماه سال گذشته افتتاح و مورد بهره‌برداري قرار گرفت كه اين سرداب از باب‌الحاجات در جنوب شرقي تا باب‌الشهداء در سمت شرقي و باب‌الكرامه در شمال شرقي حرم مطهر ادامه دارد و پذيراي زائران است.

اما با توجه به حضور ميليوني زائران اباعبدالله(ع) از سراسر جهان و جلوگيري از ازدحام در حرم مطهر، مقرر شد يك سرداب ديگر نيز در باب‌الرأس حرم امام حسين(ع) احداث شود كه اقدامات لازم براي ساخت اين سرداب در فاز اول دي‌ماه سال گذشته آغاز شده است.

سرداب «باب‌الرأس» حرم امام حسين(ع) در عمق هفت متري حرم با مساحت 800 مترمربع احداث مي‌شود كه تاكنون بخش‌هايي از اين پروژه با حمايت ديوان اوقاف شيعه و با همكاري يك شركت خصوصي در عراق اجرايي و فاز دوم اين پروژه نيز آغاز شده و قرار است براي اربعين حسيني پذيراي زائران باشد كه به گفته مسؤولان اين پروژه، فاصله سرداب تا قبر مطهر 22 متر است.

به گزارش فارس، دو سرداب قبلي «الامام‌الحجه و الشهداء» در حرم امام حسين(ع) در سال‌هاي گذشته افتتاح شده است كه سرداب «باب‌الرأس» حرم امام حسين(ع) با ظرفيتي بالغ بر يك‌هزار و 500 نفر اربعين امسال پذيراي زائران خواهد بود.

منبع: فارس

برچسب ها:عتبات - بازسازي - كربلا - امام حسين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: