شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1397/02/01 - 13:47 |

مدير دفتر نمايندگي حج و زيارت در عراق خبر داد؛

اعزام زائران عتبات عاليات در ماه رمضان متوقف نمي‌شود

حسيني گفت: بر خلاف سال‌هاي گذشته كه از اول تا پانزدهم ماه رمضان، اعزام زائران به عتبات عاليات متوقف مي‌شد، امسال توقفي در اعزام‌ها نخواهيم داشت.
سيد مرتضي حسيني در گفتگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا با اشاره به سفر پنج روزه وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي كشورمان به عراق، گفت: يكي از تصميماتي كه در سفر آقاي صالحي گرفته شد، اين بود كه سازمان حج و زيارت براي اعزام زائران به عتبات در ماه مبارك رمضان برنامه ريزي كند.

مدير دفتر نمايندگي سازمان حج و زيارت در عراق با بيان اينكه پيش از اين و در سال‌هاي گذشته، اعزام زائران به عتبات از اول تا پانزدهم ماه رمضان متوقف مي شد و اعزام دور جديد، پانزدهم رمضان از سر گرفته مي شد، اظهار داشت: قرار بر اين است كه فراخوان اعزام به دفاتر حج و زيارت در استان ها ارسال شود و از متقاضيان ثبت نام به عمل آيد.

وي يادآور شد: در سال جديد با سه دوره اعزام روبه رو هستيم كه نخستين آن از 23 اسفندماه 96 تا هشتم فروردين 97 انجام شد، دومين دوره از هشتم فروردين تا پايان ارديبهشت ادامه دارد و سومين دوره از نيمه ماه مبارك رمضان آغاز مي‌شود.

وي اما افزود: با توجه به اينكه آخرين كاروان هاي اعزامي دور دوم، از 25 ارديبهشت ماه برابر 27 شعبان براي زيارت اعتاب مقدسه وارد كشور عراق مي شوند و چهارم ماه رمضان، اين كشور را به مقصد ايران ترك مي كنند، برنامه ريزي براي اعزام زائران در اين ماه مبارك، در جريان است.

حسيني خاطرنشان كرد: براساس برنامه ريزي هايي كه تاكنون صورت گرفته، دو بسته 14 روزه و 22 روزه پيشنهاد شده است كه زائران متقاضي استفاده از بسته 14 روزه، 10 روز در كربلاي معلا اسكان خواهند يافت و چهار روز باقيمانده را به زيارت نجف اشرف و كاظمين مشرف مي‌شوند.

وي با بيان اينكه در بسته 22 روزه، زائران 10 روز در نجف اشرف و 10 روز در كربلاي معلا اسكان مي يابند و دو روز باقيمانده نيز زيارت در كاظمين و مسير رفت و برگشت است، گفت: نام نويسي براي اعزام در ماه مبارك رمضان، با قيمت ارزان تر نسبت به كاروان هاي عادي انجام خواهد شد.


برچسب ها:حج و زيارت - عتبات عاليات - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: