شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1397/02/02 - 00:51 |

بعثه مقام معظم رهبري برگزار كرد؛

جشن ميلاد حضرت قمر بني هاشم در كربلاي معلا + تصاوير

مراسم باشكوه جشن ميلاد حضرت قمر بني هاشم(ع) با حضور پرشور زائران ايراني از سوي دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلا برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا، جشن باشكوهي را به مناسبت ميلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) با حضور پرشور زائران كشورمان در سرداب علقمي حرم مطهر آن حضرت برگزار كرد.

در اين مراسم پس از قرائت قرآن كريم، ابتدا آقاي خلجي از مداحان اهل بيت(ع)، اشعاري را در وصف حضرت عباس(ع) سرود و در ادامه سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا به بررسي سرّ بقاي حضرت ابوالفضل العباس(ع) و راز ماندگاري آن حضرت پرداخت.

وي با بيان اينكه حضرت عباس(ع) در خانه امام علي(ع) تربيت شده است، افزود: امام سجاد(ع) درباره قمر بني هاشم(ع) با اين فراز كه خدا عمو جانم عباس(ع) را رحمت كند، مي فرمايند كه عمويم عباس روز قيامت مقامي دارد كه تمام شهدا از ابتداي تاريخ تا انتها به آن غبطه مي خورند.

حجت الاسلام والمسلمين اويسي گفت: خدا مي فرمايد كه اگر بندگانم من را اطاعت و بايدها و نبايدها را رعايت كنند همانطوري كه من قدرت تصرف در عالم دارم، اين قدرت را به آنها هم مي دهم.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با بيان اينكه اگر بزرگ معصومي ضمانت دهد كه كسي عبد مطيع است، آن فرد در عالم قدرت تصرف دارد، اظهار داشت: امام صادق(ع) درباره حضرت عباس(ع) مي فرمايند كه من شهادت مي دهم عمو جانم عبد مطيع است.

وي در ادامه با اشاره به ويژگي هاي انسان هاي صالح، به بيان روايتي از پيامبر اكرم(ص) پرداخت و گفت: علامت انسان هاي صالح چهار چيز است، شخصيت صالح و شايسته اي داشته باشد، اعمالش صالح باشد، كسب و كارش پاك و حلال و اهل اصلاح باشد و به عمل صالح اكتفا نكند.

پايان بخش مراسم جشن ميلاد با سعادت حضرت قمر بني هاشم(ع) كه پس از نماز مغرب و عشا برگزار شد، مرثيه سرايي و مولودي خواني اسدالله عرب سرخي مداح بعثه مقام معظم رهبري در كربلا بود كه به مجلس شور و نشاط قابل توجهي داد.
برچسب ها:قمر بني هاشم - كربلا - زيارت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: