چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1397/02/10 - 11:26 |

رئيس سازمان حج و زيارت:

بستر لازم براي تهيه سوغات زائران از كالاهاي ايراني آماده مي‌شود

رئيس سازمان حج و زيارت با تاكيد بر حمايت جدي از كالاي ايراني گفت: سوغات زائران نيز ، مي تواند از كالاي با كيفيت ايراني تهيه شود و در اين راستا ، سازمان حج و بعثه رهبري تلاش مي كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حميد محمدي روز يكشنبه در نشست معاونان سازمان حج و زيارت به بررسي فعاليت هاي انجام شده در حوزه عتبات و حج تمتع پرداخت.

وي به موضوع عتبات، اربعين حسيني و اعزام هاي استاني اشاره كرد و افزود: در خصوص اربعين حسيني كارهاي زيادي از سوي ستاد مركزي اربعين حسيني و سازمان حج و زيارت انجام گرفته كه يكي از آنها بحث راه اندازي سامانه سماح بوده است.

رئيس سازمان حج و زيارت تصريح كرد: سامانه سماح داراي امكانات خوب و كاربردي در ثبت اطلاعات زائران است كه مي تواند در ساماندهي كلي زائران كمك كار برنامه ريزي هاي ستاد اربعين حسيني باشد.

محمدي افزود: امسال برنامه ريزي شده تا سامانه سماح به صورت سبك تري به فعاليت بپردازد و اميدواريم رفع برخي نقايص در سرعت برنامه ها انجام پذيرد.

وي بر اعزام هاي استاني به عتبات عاليات و همچنين رقابت پذيري در اين عرصه تاكيد كرد.

رئيس سازمان حج و زيارت، سازمان متبوع خود را در محور كميته ثبت نام و اعزام ستاد اربعين حسيني دانست و تاكيد كرد: اميدواريم با فضاي موجود در عرصه عتبات عاليات و اربعين بهترين فرآيند را داشته باشيم.

رئيس سازمان حج و زيارت در ادامه به موضوع شعار سال با عنوان حمايت از كالاي ايراني اشاره كرد و گفت: سازمان بايد در اين راستا تمام توان خود را بكار گيرد.

محمدي افزود: يكي از موضوعات به خريد اقلام لازم از توليد داخلي بازمي گردد كه در اين راستا كميسيون خريد توجيه شده است.

وي توضيح داد: قرار بر اين است براي اقلام مورد نياز خود در عراق و حتي عربستان در عتبات و حج، از كالاي ايراني استفاده كنيم؛ اين موضوع در عربستان به خاطر قطع روابط و بحث حمل و نقل با كندي صورت مي گيرد اما سعي داريم تا اقلام مربوط به زائر از ايران تهيه شود.

رئيس سازمان حج و زيارت تصريح كرد : برخي اقلام زائران همانند جامه دان ، چتر و .... از ايران تهيه مي شود و زايران نيز مي توانند اين اقلام با كيفيت را كه به آنها معرفي مي شود، تهيه كنند.

محمدي به موضوع سوغات زائران نيز اشاره كرد و گفت: سوغات نيز مي تواند از اقلام با كيفيت ايراني تهيه شود و در اين راستا هم سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري تلاش هاي لازم را مدنظر قرار داده است.

وي اظهار كرد: خريد كالاي ايراني به صورت برنامه ريزي شده ، موجب كاهش بازارگردي، عدم خروج ارز از كشور ، قدرت انتخاب و .... مي شود كه اميدواريم در اين رابطه بستر مناسبي فراهم شود و از طرفي زائران عزيز هم دقت ويژه اي داشته باشند.

محمدي تاكيد كرد: سوغات امري ويژه و پسنديده است اما اگر اين مهم به صورت با كيفيت باقيمت مناسب و بدون دغدغه حمل و نقل تهيه شود ، تاثيرات بسزايي به دنبال دارد.

برچسب ها:حج 97 - سازمان حج - كالاي ايراني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: