دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1397/02/12 - 13:02 |

با حضور پرشور زائران ايراني؛

مراسم احياي شب نيمه شعبان در حرم امام حسين برگزار شد/ تصاوير

بعثه مقام معظم رهبري با همكاري ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان، براي نخستين بار مراسم احياي شب نيمه شعبان را با حضور پرشور زائران ايراني در حرم امام حسين(ع) برگزار كرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، مراسم احياي شب نيمه شعبان براي نخستين بار از سوي بعثه مقام معظم رهبري با همكاري ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان ويژه دانشجويان و اساتيد دانشگاه ها و روحانيان كاروانها در حرم مطهر امام حسين(ع) برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم كه از ساعت 11:30 دقيقه شب با قرائت قرآن كريم توسط كريم منصوري قاري بين المللي و مطرح كشور و اجراي تواشيح آغاز شد و تا اذان صبح نيز ادامه داشت، حجت الاسلام والمسلمين بهجتي مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا به زائران خير مقدم گفت.

وي با اشاره به ارزش و اهميت احياي شب نيمه شعبان و ذكر احاديث وارده در اين زمينه، از زائران خواست كه قدر لحظاتي كه در آن حضور دارند را بدانند و شكرگذار اين توفيق الهي كه نصيب آنان شده است و اين شب معظم را در حرم مطهر امام حسين(ع) حضور دارند، باشند.

در ادامه سيدعلي سادات رضوي مداح بعثه مقام معظم رهبري به مولودي خواني و مرثيه سرايي در مقام حضرت صاحب الزمان(ع) پرداخت و پس از آن حجت الاسلام رستمي معاون فرهنگي و سياسي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها در بيان اهميت شب نيمه شعبان و احياي آن سخنراني كرد.

در ادامه اين مراسم دعاي روحبخش كميل با نواي گرم حجت الاسلام شهيدي زمزمه شد.

پس از قرائت دعاي پرفيض كميل، حجت الاسلام سيدمحمد هژبري سخنران بعثه مقام معظم رهبري حضور زائران در حرم مطهر امام حسين(ع) آن هم در نيمه شعبان را معجزه عشق خواند و گفت كه قدر اين شب و روز را بايد بدانيم و از لحظه لحظه آن كه شايد تكرار نشود به بهترين شكل استفاده كنيم.

وي با اشاره به روايتي از امام صادق(ع) كه مي فرمايند «در قيامت، هر گروهي با امامشان محشور مي شوند، خورشيدپرستان با خورشيد و ماه پرستان با ماه»، گفت: ما پشت سر آقا امام زمان(عج) ايستاده ايم و به ايشان اقتدا مي كنيم و عهد مي بنديم كه در خدمت آن حضرت باشيم.

پس از سخنان حجت الاسلام هژبري، حجت الاسلام شهيدي به قرائت مناجات شعبانيه و در ادامه آن زيارت حضرت سيدالشهدا(ع) در شب نيمه شعبان پرداخت كه با اوج احساسات زائران حاضر در جلسه همراه شد و هر كسي با شور و حالي كه داشت با خداي خود راز و نياز كرد.

قرآن به سر گرفتن زائران ايراني، پايان بخش مراسم باشكوه احياي شب نيمه شعبان بود كه در سالن اجتماعات خاتم الانبياء(ص) حرم مطهر اباعبدالله الحسين(ع) برگزار شد.برچسب ها:احيا - نيمه شعبان - امام زمان - كربلا - امام حسين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: