پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1397/02/29 - 10:03 |

از سوي حوزه نمايندگي ولي‌فقيه در امور حج وزيارت منتشر شد؛

نرم افزارهاي جديد اندرويد «مناسك حج» و «مناسك همراه» منتشر شد + دريافت فايل

نرم افزارهاي جديد اندرويد «مناسك حج» و «مناسك همراه» به طور جداگانه توليد و در اختيار روحانيون محترم كاروان‌ها قرار مي گيرد. اين مناسك‌ها مطابق با فتاواي حضرت امام خميني با حواشي آيات عظام بهجت، تبريزي، خويي، خامنه‌اي، زنجاني، سبحاني، سيستاني، صافي، فاضل لنكراني، گلپايگاني، مكارم شيرازي، نوري همداني مي‌باشد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، نرم افزارهاي جديد اندرويد «مناسك حج» و «مناسك همراه» به طور جداگانه توليد شد. ويرايش جديد اين مناسك مطابق با فتاواي حضرت امام خميني با حواشي دوازده تن از مراجع معظم تقليد و استفتائات جديد از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج وزيارت تقديم روحانيون، عوامل كاروان ها و زايران بيت الله الحرام مي‌شود.

بنابراين گزارش، هر سال كتاب مناسك محشي حج و مناسك همراه مورد بازنگري قرار مي‌گيرد تا نواقص چاپ‌هاي پيشين برطرف و تغييرات فتاواي مراجع و مسائل مستحدثه در آن طرح گردد. تهيه و تنظيم اين مناسك با حواشي دوازده تن از مراجع بزرگوار تقليد (آيات عظام بهجت، تبريزي، خويي، خامنه‌اي، زنجاني، سبحاني، سيستاني، صافي، فاضل، گلپايگاني، مكارم، نوري)، توسط بعثه مقام معظم رهبري، گامي بزرگ در جهت آگاهي و آموزش مناسك حج همراه با جديدترين فتاواي مراجع و مسائل مستحدثه محسوب مي‌شود.

در بخشي از اين كتاب مي‌خوانيم: مناسك حج، مناسك بندگي و زندگي است، حج از يك سو چگونه با خدا زيستن را به انسان مي‌آموزد و از ديگر سو چگونه زيستن با بندگان خدا را. حاجيان در سفر الهي و معنوي حج مي‌كوشند خود را به خدا نزديك كنند، حجاب‌ها و موانع قرب به حق را از سر راه بردارند، رنگ خدايي به خود بگيرند و جز رضاي او چيزي طلب نكنند.

گام نخست براي دستيابي به اين هدف بزرگ، فراگيري و انجام صحيح مناسك است. حج‌گزار وظيفه دارد كه با اين مناسك آشنا شود و عمل خويش را بر آن منطبق سازد؛ و در گام دوم به اسرار و معارف هر يك از آنها پي ببرد.

مناسك حج از چنان گستردگي و اهميتي برخوردار است كه زراره گويد: «روزي خدمت امام صادق رسيدم و گفتم مولاي من، چهل سال است از حضور شما و پدر بزرگوارتان مسائل حج را مي‌آموزم، آيا هنوز تمام نشده است؟ حضرت فرمود: «خانه‌اي كه دو هزار سال قبل از حضرت آدم، فرشتگان پيرامون آن طواف مي‌كرده‌اند انتظار داري مسائل آن در چهل سال تمام شود؟»

گفتني است كه ويرايش جديد كتاب «مناسك حج» و «مناسك همراه» با تلاش حجت الاسلام والمسلمين استاد منصور مظاهري در گروه فقه و حقوق پژوهشكده حج و زيارت به سامان رسيد.


براي دريافت متن كتاب «مناسك حج» با فرمت (ا پي كا) ؛ اندرويد اينجا كليك كنيد.

براي دريافت متن كتاب «مناسك حج» با فرمت (پي دي اف) اينجا كليك كنيد.

براي دريافت متن كتاب «مناسك حج» در كتابخانه تخصصي حج اينجا كليك كنيد.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

براي دريافت متن كتاب «مناسك همراه» با فرمت (ا پي كا) ؛ اندرويد اينجا كليك كنيد.

براي دريافت متن كتاب «مناسك همراه» با فرمت (پي دي اف) اينجا كليك كنيد.

براي دريافت متن كتاب «مناسك همراه» در كتابخانه تخصصي حج اينجا كليك كنيد.برچسب ها:فقه - مناسك حج - تازه هاي نشر - روحانيون - حج تمتع


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: