سه شنبه|26 تير 1397|03 ذی القعده 1439|17 July 2018
زمان انتشار: 1397/02/23 - 23:37 |

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا:

زيارتنامه هاي اهل بيت درس بزرگ خداشناسي و امام شناسي است

حجت الاسلام والمسلمين حسيني از زيارتنامه هاي اهل بيت(ع) به عنوان روش خداشناسي و امام شناسي نام برد كه به انسان ها درس زندگي، تقوا، فداكاري، گذشت و همدردي مي دهد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين حسيني در مراسم سخنراني بعثه مقام معظم رهبري در سرداب علقمي حرم مطهر حضرت قمر بني هاشم(ع)، از زيارتنامه هاي اهل بيت(ع) به عنوان درس بزرگ خدشناسي و امام شناسي نام برد.

وي تصريح كرد: زيارتنامه هايي كه ائمه و اولياي الهي ذكر شده، در حقيقت يكي از درس هاي بزرگ خداشناسي و عالي ترين مضامين امام شناسي را در خود جاي داده است كه به انسان درس زندگي، تقوا، فداكاري، خدمت به دين، خدا، خلق خدا و درس گذشت و همدردي با دردمندان و گرفتاران را مي دهد.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا در ادامه به تبيين سهكلمه مهم و تعيين كننده در زندگي يعني انفاق، ايثار و مواسات پرداخت و گفت: انفاق به عمل كسي گفته مي شود كه خود برخوردار است و بخشي از دارايي اش را براي كمك به نيازمندان بذل و بخشش مي كند.

حجت الاسلام والمسلمين حسيني با بيان اينكه ايثار آن است كه براساس شرايط هرچه موجود است و در توان فرد است، در حالي كه خود نياز دارد اما بذل و بخشش مي كند، ابراز كرد: خاندان پيامبر اكرم(ص) در هر دو اين ويژگي هاي نوراني در اوج هستند، چراكه آنها همواره اهل دستگيري و مساعدت ديگران بودند.

وي مواسات را به همدردي و همدلي معنا كرد و گفت: مواسات در شرايطي پيش مي آيد كه شخصي دردمند و گرفتار است و وضعيت شما هم به گونه اي نيست كه بتوانيد مشكل مالي او را حل كنيد، اما با او همدردي مي كنيد و هيچ چيزي مانند عنصر مواسات محبت، مودت و علاقه قلبي قوي بين دو نفر ايجاد نمي كند.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري با بيان اينكه مصداق بارز مواسات حضرت ابوالفضل العباس(ع) است، تصريح كرد: ايشان وقتي به شريعه فرات رسيدند و دست به زير آب بردند، به ياد تشنگي امام حسين(ع) و خاندان اهل بيت(ع) افتادند و آب را بر روي آب ريختند و از نوشيدن آن امتناع كردند.برچسب ها:خداشناسي - امام شناسي - زيارتنامه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: