دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1397/02/29 - 15:53 |

همزمان با ولادت امام حسن(ع)؛

جشنواره فرهنگي امام حسن (ع) در شهر حلّه عراق برگزار مي‌شود

يازدهمين جشنواره فرهنگي امام حسن (ع) از چهاردهم ماه مبارك رمضان و همزمان با ولادت اين امام بزرگوار در شهر حلّه آغاز مي شود و تا ۱۶ رمضان ادامه خواهد داشت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، كميته برنامه ريزي جشنواره امام حسن (ع) اعلام كرد: يازدهمين جشنواره فرهنگي امام حسن (ع) از چهاردهم ماه مبارك رمضان و همزمان با ولادت اين امام بزرگوار در محل وقوع معجزه "ردّ الشمس" امام علي (ع) در شهر حلّه آغاز مي شود و تا 16 رمضان ادامه خواهد داشت.

اين جشنواره را كميته عالي شهرك امام حسن مجتبي (ع) در حلّه با همكاري ديوان وقف شيعي عراق و آستان مقدس حسيني و عباسي برگزار مي كند.

حجت الاسلام سيد عقيل عبد الحسين الياسري عضو كميته برنامه ريزي و معاون رئيس امور فكري و فرهنگي آستان مقدس عباسي گفت: اين جشنواره براي يازدهمين سال متوالي با شعار "امام حسن (ع) نجات دهنده مسلمين و آشكار كننده دروغ منافقين" و به مناسبت ميلاد سبط نبي اكرم (ص) برگزار مي شود.

وي افزود: اين جشنواره به زندگي و سيره امام حسن (ع) از طريق فعاليت هاي مختلف از جمله پژوهش ها و مطالعات پيرامون زندگي اين امام بزرگوار و برپايي نمايشگاه هاي كتاب، تصاوير و كارهاي هنري مي پردازد.

سيد الياسري اشاره كرد: همچنين در اين جشنواره شخصيت هاي علمايي حلقه مورد تكريم قرار مي گيرند و نشست هاي قرآني و شعري به مدت سه روز تشكيل مي شود.

وي ادامه داد: جشنواره امسال نسبت به سال هاي پيش تفاوت دارد؛ چرا كه امسال با پيروزي و آزادي عراق از گروهك هاي تروريستي داعش همراه است.

گفتني است كه جشنواره فرهنگي امام حسن(ع) هر ساله همزمان با ولادت سبط اكبر رسول اكرم(ص) برگزار مي شود و هدف آن بيان رسالت آن بزرگوار و موضع گيري ايشان در مقابل حكومت ستمگر معاويه، سختي ها و فشار هايي كه امام حسن (ع) در زندگي خود با آن مواجه بودند و بيان برخي از توصيه ها و احاديث ترتبيتي و ارشاد ايشان در اخلاق و اسرار عبادت است.

از ديگر اهداف اين جشنواره تلاش براي به كارگيري ارزش هاي تربيتي و گسترش مفاهيم انساني شخصيت امام حسن (ع) است.


برچسب ها:جشنواره فرهنگي - امام حسن (ع) - حلّه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: