دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1397/02/31 - 00:13 |

با سخنراني دكتر رفيعي؛

اولين جلسه آموزش گروهي حجاج استان قم برگزار شد

اولين جلسه آموزش گروهي حجاج استان قم با سخنراني حجت الاسلام والمسلمين رفيعي در حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از قم، جلسه آموزشي گروهي حجاج قم شامگاه يكشنبه در سالن اجتماعات حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين ناصر رفيعي سرزمين مكه و مدينه محل نزول آيات قرآن است، ابراز داشت: به منطقه اي مي‌ رويد كه مسلما در عصر عرفه در عرفات حضور داريد و به همين جهت مي‌ توانيم اسم حج را تولد دوباره بگذاريم.

وي افزود: در روايت داريم فردي كه حج را درست به جا بياورد مثل روزي است كه از مادر متولد شده است و پرونده اعمال او به صورت كامل پاك مي‌ شود به همين جهت سفري مهم و كليدي و قابل اهميت است البته شرط قبولي حج شناخت و توجه است.

مهدي صالحي سرپرست اداره حج و زيارت استان قم در اين نشست با بيان اين كه زائران بايد در سفر نكات مهمي را مد نظر داشته باشند، اظهار داشت: مدير و روحاني تجربيات چندين ساله خود را در اختيار شما زائران قرار مي‌ دهند بنابراين براي اين كه سفر خوبي داشته باشيد با اين عزيزان همكاري كنيد.

وي افزود: شما در اين سفر از حوزه استحفاظي ما خارج شده و وارد قلمرو كشور ديگري مي‌ شويد بنابراين بايد تمام تلاش خود را در جهت رعايت قوانين كشور مقابل داشته باشيد تا به اميد خدا هيچ مشكلي دامن گير شما نشود.

حجت الاسلام والمسلمين محمدحسين عسكري مسؤول بعثه مقام معظم رهبري منطقه قم در اين نشست با بيان اين كه اين جلسات مقدمه حضور در سرزمين وحي است، اظهار داشت: آن چه باعث شده شما را به سرزمين وحي برساند دعاهاي شما در شب هاي قدر و ماه مبارك رمضان بوده است.

وي افزود: به همين جهت اسم اين جلسات را «تا ميهماني» گذاشته ايم به اين جهت است كه با دست پر به سرزمين وحي برويم و بتوانيم بيشترين ثمرات را از سفر حج داشته باشيم.
در ادامه اين جلسه، بخش آموزش عملي مناسك و ويژگي هاي خانه خدا با حضور حجت الاسلام والمسلمين عسكري در كنار ماكت كعبه برگزار شد.

يادآور مي‌ شود، جلسه آموزش گروهي حجاج استان قم در ماه مبارك رمضان طي هشت روز برگزار خواهد شد و در ادامه جلسات اختصاصي مديران و روحانيون با زائران آغاز خواهد شد.
برچسب ها:حج تمتع - قم - دكتر رفيعي - زائرام حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: