دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/01 - 08:52 |

رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات آذربايجان‌غربي خبر داد؛

آغاز صدور مجوز برپايي موكب اربعين حسيني در سال جاري

رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات آذربايجان‌غربي از آغاز صدور مجوز برپايي موكب براي مراسم اربعين امسال خبر داد و گفت: هيأت‌هاي مذهبي، شركت‌ها، دستگاه‌ها و عموم مردم كه تمايل به برپايي موكب دارند، مي توانند با حضور در ستاد و پر كردن فرم مربوطه در كمتر از يك روز مجوز برپايي موكب دريافت كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، سيدحسن حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري رسا در اروميه، با اشاره به اينكه ستاد بازسازي عتبات آذربايجان‌غربي تعهد كرده است تا يك هزار مترمربع از صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف و يك هزار متربع از صحن حضرت زينب(س) را در كربلا بسازد، اظهار كرد: براساس اين تعهدات ساخت اين دو صحن تا سال ۹۸ بايد به اتمام برسد.

وي با بيان اينكه سال گذشته مردم آذربايجان‌غربي مشاركت بيش از ۱۳ ميليارد ريالي به ستاد بازسازي عتبات استان داشته‌اند، ادامه داد: اين مشاركت‌ها اغلب به صورت نقدي و در برخي از موارد نيز به صورت طلا، تخته فرش و مصالح ساختماني از جمله سيمان بوده است.

رييس ستاد بازسازي عتبات استان با بيان اينكه سال گذشته مردم چالدران با كمك بيش از شش ميليارد ريال بيشترين مشاركت‌ را داشتند، اظهار كرد: چايپاره و نقده در رده‌هاي بعدي قرار داشتند و با توجه به پايين بودن سرانه درآمد در اين شهرستان‌ها اين حجم از كمك‌ها جاي تقدير ويژه دارد.

وي با اشاره به اينكه سال گذشته ۱۴ موكب از آذربايجان‌غربي براي خدمت‌رساني به زائران در مراسم اربعين برپا شده بود، تصريح كرد: ۳۷ ميليارد ريال نذورات مردمي براي اسكان و تغذيه زائران در قالب اين موكب‌ها صرف شد.

حسيني با بيان اينكه ثبت‌نام براي اخذ مجوز برپايي موكب براي مراسم اربعين امسال شروع شده است، خاطرنشان كرد: هيأت‌هاي مذهبي، شركت‌ها، دستگاه‌ها و عموم مردم كه تمايل به برپايي موكب دارند، مي توانند با حضور در ستاد و پر كردن فرم مربوطه در كمتر از يك روز مجوز را دريافت كنند.

وي با اشاره به اينكه ستاد بازسازي عتبات استان به هيچ وجه حق ندارد برخلاف نيت مردم، نذورات را در جاهاي ديگر هزينه كند، افزود: براي اين منظور در برخي از موارد نذورات به برخي طرح‌ها بيشتر مي‌شود در حالي كه پول براي انجام طرحي ديگر وجود ندارد.

حسيني از خيران و مردم استان خواست نحوه هزينه‌كرد نذورات را به ستاد عتبات محول كرده و در صورت امكان انداختن پول نقد در ضريح امامان معصوم(ع) در كشورهاي عراق و سوريه خودداري كنند و آن را مستقيم به ستاد بازسازي عتبات تحويل دهند.

برچسب ها:عتبات - اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: