پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/01 - 12:23 |

زائران اربعين استان آذربايجان شرقي از مرز خسروي تردد مي‌كنند

معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان شرقي با بيان اينكه زائران استان در ايام اربعين امسال از مرز خسروي تردد خواهند كرد، گفت: استان‌هاي شمال‌غرب هم براي تكميل زيرساخت‌هاي مرز خسروي به عنوان استان معين انتخاب شده اند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، رحيم شهرتي فر در نخستين جلسه كميته هماهنگي و خدمت‌رساني به زائران اربعين سال 97، اربعين حسيني را در انتقال پيام قيام عاشورا در جامعه بسيار موثر دانست و اظهار داشت: نقاط ضعف، تهديدها و فرصت‌هاي اربعين سال گذشته بررسي شده و بناست از تحميل هزينه‌هاي گزاف خودداري كرده و به آزمون و خطا روي نياوريم تا از تجربيات سال‌هاي گذشته استفاده كنيم.

وي با تاكيد بر اينكه مهمترين سياست حاكم بر مراسمات اربعين، تقويت انسجام و يكپارچگي پيروان تشيع و تقويت ارتباط با اديان و تقريب مذاهب اسلامي با تاكيد بر قيام عاشوراست افزود: بحث شيعه و سني نداريم و هدف تقريب مذاهب است، بايد از اين گردهمايي ميليوني براي انسجام و اتحاد مسلمانان استفاده كنيم.

معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استاندار آذربايجان شرقي با بيان اينكه آداب زيارت اربعين بايد به نحو احسن توسط كميته فرهنگي و آموزش به زائران آموزش داده شود تا با توجه عميق تري به زيارت عازم شوند ابراز داشت: مردم بايد به فرهنگ و قوانين عراق توجه كرده و در كربلا، نجف و... تابع قوانين اين كشور عمل كنند.

وي بر توسعه مشاركت مردم و نهادهاي اجتماعي در راهپيمايي عظيم اربعين تاكيد كرد و گفت: بايد با سازماندهي مراكز و هيئات مردم نهاد، زمينه‌هاي قانوني همراهي مردم براي برگزاري مراسم اربعين فراهم شود.

معاون استاندار آذربايجان شرقي، در ادامه با اشاره به اينكه ستاد اربعين آذربايجان شرقي از امروز آغاز به كار مي ‌كند، ابراز داشت: استان‌هاي ايلام و خوزستان و كرمانشاه استان‌هاي هدف در سفر اربعين هستند كه تعامل با اين استان‌ها و ستاد بازسازي عتبات عاليات مورد تاكيد است.

وي از افزايش كميته‌هاي هشت‌گانه ستاد اربعين به 10 كميته خبر داد و گفت: كميته‌هاي امنيتي و انتظامي، اطلاعاتي، فرهنگي و آموزشي، اطلاع رساني و مستندسازي، حمل و نقل، اعزام، زيرساخت، مشاركت‌هاي مردمي و اسكان و تغذيه، بهداشت و درمان، امداد و نجات، كميته‌هاي ده‌گانه ستاد اربعين هستند كه بايد براي برگزاري هر چه بهتر اين مراسم برنامه ريزي و اقدام كنند.


برچسب ها:ستاد اربعين-مرز خسروي-آذربايجان شرقي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: