پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/01 - 13:56 |

حجت الاسلام والمسلمين محمد نقدي:

سه پرسش اساسي قبل از سفر حج

حجت الاسلام والمسلمين محمد نقدي، در همايش آشنايي با اسرار و معارف حج، كه شامگاه سي و يكم ارديبهشت ماه، در ساختمان حوزه نمايندگي ولي فقيه شهر مقدس قم برگزار شد به سه سوال كليدي: به كجا مي روم؟ چگونه بايد بروم؟ و در حج چه بايد بكنم؟ پاسخ داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، دومين جلسه از همايش "تا مهماني"، آشنايي با اسرار و معارف حج، ويژه زائران حج تمتع استان قم در شبهاي ماه مبارك رمضان، شامگاه دوشنبه سي و يكم ارديبهشت ماه، با سخنراني حجت الاسلام والمسلمين محمد نقدي، در ساختمان حوزه نمايندگي ولي فقيه در شهر مقدس قم برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين نقدي، در ابتداي مطالب خود سه سوال كليدي مطرح كرد و گفت: كسي كه مي خواهد به حج برود بايد به سه سوال پاسخ دهد. 1. به كجا مي روم؟ 2. چگونه بايد بروم؟ 3. در آنجا چه بايد بكنم؟

وي در پاسخ به سوال اول، ضمن اشاره به فضايل حج و جايگاه سرزمين وحي، تصريح كرد: گام اول براي رسيدن به موفقيت اين است كه از امشب نگاه ما به اين سفر عوض شود و اهميت مكاني را كه در آن قرار مي‌گيريم تشخيص دهيم و از لحظه لحظه‌ي بودن در آنجا استفاده كنيم.

مدير موسسه ترجمان وحي، جمع كردن خانواده و اطرافيان قبل از سفر حج و توصيه به آنان را سنت ائمه معصومين عليهم السلام برشمرد و افزود: زمان قبل از سفر به حج، جزء لحظات طلايي عمر زائر محسوب مي شود كه مي تواند با نوشتن وصيت، پرداخت خمس و حلاليت طلبيدن از ديگران رابطه خود را با ديگران صاف و پاك نموده تا در اين سفر بتواند رابطه بين خود و خداي خود را نيز اصلاح كند و دعاهايش مستجاب شود.

حجت الاسلام والمسلمين نقدي، توفيق به جا آوردن حج تمتع را فرصتي دانست كه نصيب هركسي نمي شود و اظهار داشت: آنجا جاي توبه، استغفار و طلب مغفرت است و يك حاجي بعد از اعمال حج مانند كودكي است كه تازه متولد شده است.

وي در پاسخ به اين سوال كه در اين سفر چه بايد به دست بياوريم تصريح كرد: اگر كسي به كمتر از بهشت قانع باشد دچار خسران شده است.

مدير موسسه ترجمان وحي، در پايان مباحث خود، هفت دور طواف حجاج را به تاسي از طواف ملائك در عرش دانست و گفت: اعمال حج هركدام اسراري دارد و سرّ اين اعمال اين است كه حاجي را به عبوديت برساند و از او يك عبد واقعي بسازد.

در بخش پاياني اين همايش، حجت الاسلام والمسلمين عسكري علويه، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري منطقه قم، بعد از تشريح كعبه معظمه براي زائران حج تمتع حاضر در اين همايش، به نحوه اجراي مناسك حج، به صورت عملي در كنار ماكت كعبه پرداخت.

گفتني است همايش "تا مهماني"، آشنايي با اسرار و معارف حج، ويژه زائران حج تمتع استان قم تا هشتم خرداد ماه، هر شب در ساختمان حوزه نمايندگي ولي فقيه شهر مقدس قم برگزار مي شود.
برچسب ها:اسرار حج - قم - حج تمتع - محمد نقدي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: