دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/06 - 05:40 |

آيت الله ممدوحي در گفت‌وگو با پايگاه حج،

كنگره عظيم حج نمايان كننده چهره مستكبران عالم است

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم از حج به عنوان يكي از واجبات ابدي و تغيير ناپذير ياد كرد و گفت: كنگره عظيم حج نمايان كننده چهره مستكبران عالم است.
آيت الله حسن ممدوحي عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، فريضه حج را كنگره اي بزرگ و جهاني برشمرد و عنوان كرد: حج واجبي است كه هر ساله با شكوه بي نظيري برگزار مي‌ شود و موجب عظمت اسلام است.

وي با اشاره به آيه «لله علي الناس حج البيت من استطاع اليه سبيلا» ابراز داشت: خداوند متعال در اين آيه شريفه عظمت حج را در قبال وجوب آن براي افراد مستطيع بيان كرده و از مسلمانان مي‌ خواهد در اين حركت عظيم اسلامي شركت كنند.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم افزود: در قضيه حج افراد با ايمان و مخلص هرگونه كه مي‌ توانند خود را به سرزمين وحي مي‌ رسانند همچنانكه خداوند در قرآن كريم در آيه 27 از سوره حج مي‌ فرمايد: «و در ميان مردم بانگ حج برآور تا آنان ، پياده و سوار بر مركب هاي چابك از هر راه دوري به سراغ تو بيايند».

آيت الله ممدوحي با بيان اين كه حج از جمله كرامت هاي ويژه دين اسلام است، خاطرنشان كرد: حج هيچ گاه تعطيل بردار نيست چراكه احكام اسلامي مثل نماز و روزه و حج دائمي و براي همه زمان ها بوده و به دوره خاصي محدود نمي شود.

وي تصريح كرد: همين قضيه حج بود كه به خوبي چهره مستكبران و آل سعود را به دنيا معرفي كرد و حضور مردم نشان دهنده آن است كه حج براي همه مسلمانان جهان بوده و به گروه خاصي محدود نمي شود.

نماينده سابق مجلس خبرگان رهبري در پايان خاطرنشان كرد: سال قبل با وجود تبليغات سوء زيادي كه از جانب هر فرد و گروهي صورت گرفت بازهم حج تمتع از سوي مردم كشور ما و ديگر كشورهاي اسلامي با استقبال خوبي رو به رو شد و اميدواريم اين عظمت براي هميشه براي حج و خانه خدا باقي بماند.


برچسب ها:حج تمتع - آيت الله ممدوحي - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: