پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/07 - 08:00 |

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي در گفت‌وگو با پايگاه حج؛

حج مي‌‌تواند مشكلات اقتصادي جوامع اسلامي را برطرف كند /ضرورت تلاش براي برگزاري حج در كمال پاكي و عزت

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي با اشاره به بركات حج براي جوامع اسلامي گفت: حج مي‌‌تواند مشكلات اقتصادي جوامع اسلامي را برطرف كند.
حجت الاسلام والمسلمين استاد كاظم راشد يزدي در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، با اشاره به ضرورت تقويت حج در دوره كنوني اظهارداشت: حج از واجبات بسيار بزرگ اسلامي است و در دين اسلام در رده بالاترين و افضل اعمال جاي مي‌ گيرد به همين جهت است كه خداوند در قرآن كريم آن را براي همه افراد مستطيع واجب كرده است.

وي در ادامه يكي از منافع حج را ايجاد پيوستگي در فرق اسلامي دانست و اظهار داشت: حج در وضعيت كنوني با نظامي كه در جهان حكم راني مي‌‌كند از اهميت بيشتري برخوردار است به علاوه اين كه مردم در اين سفر بزرگ از نقاط مختلف دنيا به هم مي‌ رسند و مي‌ توانند مشكلات خود را با معاونت و مساعدت و اطلاع رساني به يكديگر حل كنند.

اين سخنران برجسته كشوري در بخش ديگري از اين گفت‌وگو تصريح كرد: از همه اين موارد مهمتر حج مسأله اي در مقابل كساني كه براي نابودي دين كمر همت بسته اند و مجهز و مصصم هستند براي اين كه عليه اسلام و قرآن از هيچ كاري فروگذار نكنند.

وي با بيان اين كه حج منافع اقتصاي هم دارد، خاطرنشان كرد: امروز مشكلات اقتصادي كه دامن گير اسلام است مي‌ تواند در حج برطرف شده يا حداقل از ميزان آن كاسته شود به اين صورت كه مسلمانان با تشكيل كميته هايي به بررسي و حل و فصل مسائل و مشكلات اقتصادي اقدام نمايند.

حجت الاسلام والمسلمين راشد يزدي ادامه داد: به هرحال از نقاط مختلف جهان در اين سفر حضور دارند كه برخي از اين افراد داراي استعدادهاي ويژه اي هستند، بنابراين مي‌ توانند از مغزهاي اقتصادي يكديگر استفاده كنند و مشكلات جامعه اسلامي را كاهش بدهند.

وي با اشاره به اجر و ثواب فراواني كه در منابع ديني براي حج بيان شده است، خاطرنشان ساخت: كنگره عظيم حج تأثير معنوي نيز روي كشورها دارد به ويژه كشور خودمان ايران تحت تأثير شديد حج قرار مي‌ گيرد، چراكه مي‌ دانيد در كشور ما مسائلي وجود دارد كه معنويت را جلوه گر مي‌ كند و بركات خاصي دارد كه از جمله آنها عاشورا، غدير، اعتكاف، رمضان و حج است.

استاد حوزه علميه در پايان تأكيد كرد: به عقيده من هركس به هر گونه اي كه مي‌ تواند از قلم گرفته تا قدم بايد در اين راه اقدام كند تا حج به پاكي و صافي و خوبي و عزت برگزار شود و مردم موفق شوند اين امر واجب را توسعه بدهند.


برچسب ها:گفتگو - حج تمتع - بركات حج - حجت الاسلام راشد يزدي - حج و زيارت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: