دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/07 - 13:58 |

حجت الاسلام والمسلمين مصباحي مقدم در گفت‌وگو با پايگاه حج؛

گفت‌وگوي ارباب فرق، كاهش موارد اختلاف و تأكيد بر مشتركات ميان مذاهب اسلامي از بركات حج است

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام؛ گفت‌وگو، كاهش موارد اختلاف و تأكيد بر مشتركات ميان مذاهب اسلامي را از بركات حج برشمرد و عنوان كرد: حج در حقيقت دادخواهي مظلومان نسبت به مستكبران است.
حجت الاسلام والمسلمين دكتر غلامرضا مصباحي مقدم عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با بيان اين كه حج تقرب جمعي مسلمانان به خداوند است، اظهار داشت: البته علاوه بر اين تقرب جمعي كه در حج صورت مي‌ گيرد موجب مي‌ شود كه مسلمانان ها از اطراف جهان در يك جا جمع شده و از اوضاع و احوال يك ديگر باخبر شوند.

وي افزود: مسلمانان در اين سفر نسبت به اوضاع فرهنگي و سياسي ملت ها و مصيبت ها و مشكلاتي كه ملت هاي مسلمان در جاي جاي جهان با آن رو به رو هستند با خبر شده و مي‌ توانند مشكلات و مصيبت هاي خود را با ديگران در ميان بگذارند.

نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي تأكيد كرد: مسلمانان در اين سفر به صورت حركت جمعي به اعتراض و مقابله با عوامل اين مصيبت ها كه به طور عمده استكبار جهاني و اذناب آنها است فرياد مي‌ زنند و دادخواهي مظلومانه مي‌ كنند، بنابراين ملت هاي مسلمان يك اجتماع عظيمي را در موسم حج دارند كه مي‌ توان از آن بهره برداري هاي بسياري داشته باشند.

وي وحدت و يگپارچگي و نزديك شدن مسلمان ها به هم را از جمله بركات حج برشمرد و يادآور شد: گفت‌وگوي ارباب فرق، كاهش موارد اختلاف و تأكيد بر مشتركات ميان مذاهب اسلامي از ديگر دستاوردهاي اين سفر نوراني است.

حجت الاسلام والمسلمين مصباحي مقدم تصريح كرد: قرآن كريم در مورد حج مي‌ فرمايد: «ليشهدو منافع لهم» اين اجتماع عظيم براي اين است كه مردم مسلمان در سرزمين مكه و مدينه شاهد منافع و عظيم و گسترده خودشان باشند و علاوه بر اين خدا را ياد كرده و او را در ايام معلومات بخوانند.

وي در پايان خاطرنشان كرد: خداوند در قرآن كريم تصريح مي‌ كنند كه از اين سفر به انسان مؤمن بركات و نعمات زيادي مي‌ رسد كه بايد در برابر آن شكرگذار باشد، بنابراين حاجيان توجه داشته باشند كه به چه سفر روحاني مي‌ روند و قدرخود و خداي خود را بدانند.


برچسب ها:حج - مصباحي مقدم - پايگاه حج - بركات حج - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: