پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/09 - 09:49 |

استاد درس خارج حوزه علميه در گفت‎وگو با پايگاه حج؛

ضرورت تشكيل اتاق فكر براي استفاده از ظرفيت‌هاي فرهنگي بزرگ حج

حجت الاسلام والمسلمين مروجي طبسي رسيدن به تفاهم در بسياري از مسائل و شناخت يكديگر را از جمله بركات حج عنوان و بر ضرورت تشكيل اتاق فكر براي استفاده از ظرفيت هاي فرهنگي بزرگ حج تأكيد كرد.
حجت الاسلام والمسلمين محمد جواد مروجي طبسي استاد درس خارج حوزه علميه قم در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، با اشاره به آثار و بركات زيادي كه بر حج مترتب مي شود، اظهار داشت: خداوند براي حج در حوزه هاي مختلفي از جمله فرهنگ، سياست، اقتصاد و تربيت فوايد و بركاتي را مقرر كرده است.

وي افزود: خداوند متعال ما را به اين فريضه بزرگ دعوت كرده و در مواضع زيادي نيز در قرآن و روايات بر آن تأكيد شده است، از اين رو براي حج آثار بسيار مثبتي بيان شده كه عمده آن آثار فرهنگي است.

استاد درس خارج حوزه علميه قم در ادامه عنوان كرد: شما ببينيد در يك مدت كوتاه مثلا يك ماه عده زيادي از تمام كشورهاي اسلامي بدون استثناء به حسب جمعيتي كه دارند حركت مي‌‌كنند و مي‌‌آيند و اگر يك برنامه اي براي اين افراد تنظيم شود مي‌ تواند ثمرات زيادي را براي جهان اسلام در بر داشته باشد.

وي بيان داشت: حج يك اجتماع عظيم اسلامي است كه در دنيا نظير و سابقه نداشته و ندارد به همين جهت اگر مسؤولان اين حوزه گاهي براي خودشان و گاهي براي مردم و زائران برنامه هاي مدوني داشته باشند و ارائه كنند و همچنين برنامه هاي مدون ديگر كشور را بگيريم به نتايج مثبتي خواهيم رسيد.

حجت الاسلام والمسلمين مروجي طبسي رسيدن به تفاهم در بسياري از مسائل و شناخت يكديگر را از جمله بركات حج عنوان كرد و خاطرنشان ساخت: الان ما مردم مسلمانان جهان شناخت درستي نسبت به هم نداريم و نمي‌دانيم مسلمانان در هركشوري چه وضعيتي دارند و فقط درحدي كه شايد رسانه ها چيزي بگويند.

وي اضافه كرد: ما نسبت به آداب زندگي و فرهنگ و رسوم آنها هيچ اطلاعي نداريم، حال مي‌ توانيم در اين اجتماع عظيم تريبون را در دست بگيريم و مشكلات را حل كنيم و اصلا جاي آن در حج است.

استاد درس خارج حوزه علميه قم در ادامه تصريح كرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب مي‌‌توانيم اتاق فكري تشكيل بدهيم و بررسي كنيم كه در اين اجتماع عظيم براي مردم چطور سخن بگوييم؟ آن وقت خواهيم ديد كه چه ميزاني از مشكلات ما در جهان اسلام حل مي‌ شود، بنابراين ما يكي از آثار مهم حج را كه مي‌ توانيم بررسي كنيم آثار فرهنگي است كه مرتبط با جهان اسلام است و بايد مطالعات جدي براي اين كار انجام بدهيم و مي‌ تواند تأثير زيادي داشته باشد.

برچسب ها:حج – حج تمتع 97 – حجت الاسلام والمسلمين مروجي طبسي – پايگاه اطلاع رساني حج - قم


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: