دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/10 - 10:05 |

همايش رمضانيه اسرار و معارف حج در استان اردبيل برگزار شد

همايش رمضانيه اسرار و معارف حج شهرستان مشكين استان اردبيل در مسجد اميرالمومنين (ع) با حضور زائرين حج تمتع اين شهرستان برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، در اين همايش حجت الاسلام باوقار امام جمعه مشكين شهر با تبريك توفيق تشرف به حج به زائرين اظهار داشت: حج دعوت الهي است و انشاءالله زائراني كه امسال به اين دعوت لبيك گفته و به حج مشرف مي شوند با حجي مقبول به زادگاه خويش باز گردند.

وي در ادامه با اشاره به حقوق عبادات از ديدگاه امام سجاد (ع) در زمينه حج گفت: حج ميهماني حضرت خداوند تبارك و تعالي است و ميزبان آن خود خداست.

حجت الاسلام باوقار با استناد به فرمايشات امام صادق (ع)، از حج به عنوان يكي از اركان پنج گانه دين نام برد كه سرپيچي از انجام آن مساوي با اعراض از دين اسلام و داخل شدن در يهوديت است.

وي بي توجهي به حج را نوعي خيانت به خداوند و در حكم نوعي بي ديني قلمداد كرده و از قول امام صادق (ع) افزود: هنگام رفتن به حج قلب خود را از تمامي امورات دنيوي و مادي پاك گردانيد و بر خدا توكل كنيد و قبل از تشرف به حج، حق الناس را پرداخت نماييد كه خيلي مهم است.

اين همايش عصر چهارشنبه (نهم خرداد) با مداحي و تمسك جستن به اهل بيت عصمت و طهارت پايان يافت.


 اسرار و معارف حج اردبيل اسرار و معارف حج اردبيل اسرار و معارف حج اردبيل اسرار و معارف حج اردبيل اسرار و معارف حج اردبيل اسرار و معارف حج اردبيل اسرار و معارف حج اردبيل اسرار و معارف حج اردبيل اسرار و معارف حج اردبيل اسرار و معارف حج اردبيلبرچسب ها:همايش- اسرار و معارف- حج تمتع- اردبيل-97


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: