پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/12 - 11:18 |

همايش رمضانيه اسرار و معارف حج در استان يزد برگزار شد

همايش رمضانيه اسرار و معارف حج استان يزد در مسجد روضه محمديه (حظيره) با حضور زائرين حج تمتع اين شهرستان برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، در اين همايش حجت الاسلام والمسلمين علي حبيبيان مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت استان يزد از حج بعنوان يك توفيق الهي ياد كرد و گفت: حج دعوت الهي است و خداوند شما را براي انجام مناسك دعوت نموده است و انشاءالله زائراني كه امسال به اين دعوت لبيك گفته و به حج مشرف مي شوند با قبولي طاعات و عبادات به وطن خويش باز گردند.

در ادامه اين همايش حجت الاسلام دهقان نيري امام جمعه شاهديه با ذكر چندحديث از ائمه معصومين (عليهم السلام) به اسرار و معارف حج اشاره كرد و حج را يك موهبت الهي ناميد كه براحتي نصيب هر فرد نمي شود.

حجت الاسلام والمسلمين مدرسي امام جمعه محمداباد يزد نيز اهميت حضور زئران ايراني در مناسك حج را يادآور شد و ادامه داد: حجاج ايراني با حضور در مراسم حج بعنوان سفيران جمهوري اسلامي بايد الگويي براي ديگر حجاج كشور هاي اسلامي باشند .

وي گفت: زائران بايد با مطالعه كامل به حج مشرف شود و بدانند كه به كدام سرزمين سفر مي كنند. مكه و مدينه سرزميني است كه بسياري از پيامبران الهي و ائمه اطهار در آن قدم نهادند، حجاج بايد قدردان اين فرصت باشند و از آن كمال استفاده معنوي را ببرند.برچسب ها:همايش - يزد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: