پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/13 - 12:37 |

معاون حج و عمره سازمان حج و زيارت تاكيد كرد؛

ضرورت حضور زائران در كلاس‌هاي آموزشي حج تمتع

معاون حج و عمره سازمان حج و زيارت با تاكيد بر حضور زايران در كلاس‌هاي آموزشي اظهار كرد: در اين كلاس‌هاي آموزشي حضور و غياب زائران الزامي است؛ ضمنا ريز موضوعات ذكر شده و ضروري براي آنها تبيين شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، اكبر رضايي در همايش كارگزاران، مديران و عوامل اجرايي استان تهران به تبيين شرايط حج تمتع 97 پرداخت و برخي پرسش هاي مرتبط با حج امسال را پاسخ داد.

وي با بيان اينكه كتاب شرح وظايف براي مديران و عوامل طراحي شده است، گفت: شرح وظايف به نوعي چك ليست محسوب مي شود و بايد دست اندركاران اجرايي به صورت دسته بندي شده و مرحله به مرحله به آن توجه داشته باشند.

معاون حج و عمره سازمان حج و زيارت تصريح كرد: بايد تاكيدات لازم براي حضور زائران در كلاسهاي آموزشي باقيمانده مورد توجه قرار گيرد و در اين كلاسهاي آموزشي حضور و غياب زائران الزامي است؛ ضمنا ريز موضوعات ذكر شده و ضروري براي آنها تبيين شود.

رضايي با اشاره به داروهاي حجاج كشورمان گفت: ليست داروهاي ممنوعه تا چند روز ديگر براي استانهاي كشور و مبادي ورود و خروجي ارائه مي شود كه بايد به تمامي اقلام دارويي ممنوعه توجه ويژه اي شود.

وي افزود: سال گذشته برخي زائران به دليل ناآگاهي نسبت به داروهاي ممنوعه، برخي داروهاي مورد نياز و ضروري خود را به همراه نياورده بودند كه مسائلي را به دنبال داشت اما در حج تمتع سال جاري، زائران بايد به ليست اعلامي توجه داشته باشند.

معاون حج و عمره سازمان حج و زيارت افزود: ميزان داروهاي زائران عزيز نيز بايد مطابق مدت اقامت آنها تهيه شود و به اقلام دارويي ممنوعه نيز اهتمام صورت گيرد.

قاسم نصيري مديركل حراست سازمان حج و زيارت نيز در ادامه به موضوع حج تمتع 97 اشاره كرد و گفت: انشاالله حج امسال نيز در فضايي آرام و در كمال آرامش برگزار خواهد شد و تمامي دست اندركاران و زائران بايد به قوانين كشور ميزبان توجه داشته باشند.

وي در ادامه به برخي سوالات عوامل در خصوص به همراه داشتن لپ تاپ و تبلت پاسخ داد و گفت: مشكلي در همراه داشتن اين وسايل وجود ندارد اما به دليل چك امنيتي فرودگاه جده و مدينه، معطلي زائران به خاطر لپ تاپ و تبلت قطعي خواهد بود.

مديركل حراست سازمان حج و زيارت تصريح كرد: حتي ممكن است ماموران بازرسي عربستان بعد از مشكوك شدن به اين وسايل، آن را براي بررسي بيشتر چند روزي نزد خود نگه دارند.

نصيري افزود: البته اگر فردي مجبور به همراه داشتن لپ تاپ يا تبلت است، بايد اطلاعات آن را تخليه كند.

وي همچنين بر تبيين شرايط از سوي مديران به زائران تاكيد كرد و گفت: يكي از موضوعاتي كه بايد زائران نسبت به آن آگاه باشند، عدم بازارگردي است كه در اين رابطه بايد فرهنگسازي لازم صورت پذيرد.

همچنين حميد رضا محمدي و برخي معاونان ديگر سازمان حج و زيارت نيز به پرسش هاي مديران و عوامل اجرايي استان تهران در خصوص حج تمتع 97 پاسخ گفتند.

برچسب ها:حج تمتع - حج 97 - كارگزاران - حجاج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: