دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1397/03/20 - 10:55 |

مقام وزارت خارجه: درخواست برخورد قضايي با كاروان‌هاي زيارتي بدون مجوز

مشاور وزير و رئيس نمايندگي وزارت امور خارجه در شمال و شرق كشور، بر لزوم توجه مردم به انتخاب كاروان‌هاي زيارتي معتبر براي سفرهاي زيارتي به كشور عراق تأكيد كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، «غلامعباس ارباب خالص» در نشست خبري كه در دفتر نمايندگي وزارت خارجه در مشهد برگزار شد، گفت: با توجه به ساز و كاري كه در كشور تعريف شده است، اعزام اتباع ايراني در قالب كاروان‌هاي زيارتي از طريق سازمان حج و زيارت انجام مي‌شود تا علاوه بر آن كه تمام ابعاد زيارتي براي زائران فراهم شود، زيارتي امن و آرام داشته باشند و اين امكان نيز وجود داشته باشد كه در صورت بروز مشكلات احتمالي، دستگاهي در زمينه اين موضوع پاسخگو باشد و مشكلات زائران را برطرف كند.

وي با اشاره به اين كه گزارش‌هايي مبني بر سرگرداني و مشكلات برخي زائران عتبات در كشور عراق رسيده است، گفت: اين زائران كه از طريق گروه‌هاي بدون مجوز حج و زيارت به كشور عراق اعزام شده بودند، در كشور عراق با مشكلاتي مواجه شده‌اند.

ارباب خالص افزود: سرگرداني زائران در كوچه و خيابان، علاوه بر آن كه باعث بروز مشكلات متعدد براي آن‌ها مي‌شود، موجب خدشه دار شدن حيثيت اتباع ايراني در خارج از كشور مي‌شود.

وي تأكيد كرد: دفاع از حقوق كنسولي در چارچوب وظايف ماست اما بايد به دنبال آن نيز باشيم تا زمينه‌هاي بروز مشكلات براي اتباع ايراني در خارج از كشور را برطرف كنيم.

وي از مردم خواست كه براي سفرهاي خود، از طريق كاروان‌هاي مطمئن و داراي مجوز سازمان حج و زيارت اقدام كنند.

وي افزود: البته بايد برخوردهاي متناسب قضايي نيز با افرادي كه بدون مجوز به اعزام كاروان‌هاي زيارتي و ايجاد مشكلات متعدد براي مردم اقدام مي‌كنند، صورت بگيرد و همچنين، زمينه‌هاي انجام سفرهاي زيارتي ارزان قيمت هم مورد توجه مسئولان قرار داشته باشد.

برچسب ها:كربلا - كاروان غير مجاز


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: