سه شنبه|26 تير 1397|03 ذی القعده 1439|17 July 2018
زمان انتشار: 1397/03/27 - 10:49 |

فرماندار مهريز:

حركت اربعين حسيني مردمي ولي با حمايت مسوولان برگزار شود

فرماندار مهريز گفت: فعاليت هاي مربوط به پياده روي اربعين حسيني و حضور زائران در كربلاي معلي و نجف اشرف بايد همگي مردمي و با حمايت خيران و علاقه مندان به خاندان عصمت و طهارت (ع) باشد و با حمايت و همراهي همه جانبه مسوولان به نحو بسيار مناسبي نيز برگزار شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، سيد محمد رستگاري در نخستين جلسه هيات امناي ستاد بازسازي عتبات عاليات مهريز افزود: ارايه خدمات رفاهي و فرهنگي به زايران اربعين حسيني بسيار اهميت دارد كه همكاري بخش هاي مختلف را طلب مي كند.

وي ادامه داد: يكي از مهمترين گردهمايي مسلمانان شيعه حضور ميليون ها عاشق دلباخته به امام حسين (ع) و اهل بيت در اربعين است كه بايد با برنامه ريزي دقيق و جلب مشاركت هاي مردم فداكار و همراهي مسوولان انجام شود.

فرماندار مهريز تصريح كرد: در سال هاي گذشته مردم و تشكل هاي ديني و هيات هاي مذهبي شهرستان با حمايت و همراهي ستاد بازسازي عتبات عاليات براي رفاه زائران كارهاي بزرگي را انجام دادند.

رستگاري تصريح كرد: بايد تمام امور با هماهنگي و نظم و طبق مقررات و با مشاركت مردم انجام شود كه تحقق اين امر قطعا ثمره خوبي براي تامين رفاه و آرامش زايران سيدالشهدا (ع) دارد.

وي بيان كرد: وزارت كشور در بخشنامه اي به صورت دقيق وظايف همه دستگاه هاي اجرايي را در قالب كميته هاي مختلف مشخص كرده است.

در سال گذشته 2 هزار نفر از مردم مهريز در پياده روي اربعين حسيني شركت كردند.

پياده روي اربعين حسيني همه ساله با حضور ميليون ها نفر از اقصي نقاط دنيا در عراق به قصد زيارت قبر منور امام حسين (ع) برگزار مي شود.

مركز شهرستان 50 هزار نفري مهريز در 30 كيلومتري جنوب شهر يزد قرار دارد.

برچسب ها:اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: