سه شنبه|26 تير 1397|03 ذی القعده 1439|17 July 2018
زمان انتشار: 1397/04/08 - 21:01 |

رئيس پليس فرودگاه‌هاي كشور:

زائران داروهاي خود را در قسمت بار قرار ندهند

رييس پليس فرودگاه‌هاي كشوربا بيان اينكه داروهاي عمومي و مورد نياز زايران به عربستان منتقل شده است، گفت: زائراني كه دچار بيماري هاي خاص هستند داروهاي خود را به همراه نسخه در اختيار داشته باشند و از قرار دادن آن در بخش بار پرهيز كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ؛ سردار حسن مهري پليس فرودگاه‌هاي كشور روز جمعه (هشتم تيرماه) در همايش آموزشي و توجيهي استان تهران اظهار كرد: زائران عزيزكشورمان سفيران ايران اسلامي هستند و از لحاظ اخلاق و رفتار بايد بارز باشند و به قوانين كشور ميزبان توجه كنند.

وي با تاكيد بر اينكه مواد مخدر و مشتقات آن در ايران و عربستان جرم محسوب مي‌شود، افزود: افرادي كه در فرآيند حج، احيانا اقدام به همراه داشتن مواد مخدر يا مشتقات آن كنند دچار مشكلاتي خواهند شد و برخوردهاي قانوني با آنها صورت مي گيرد لذا زائران حتما به توصيه هاي عنوان شده در خصوص مواد مخدر توجه جدي داشته باشند.

رييس پليس فرودگاه‌هاي كشور تصريح كرد: پليس براي صيانت از زائران برنامه هاي مختلفي را انجام مي دهد كه يكي از آنها بازرسي بارغيرهمراه زائران است؛ بارغيرهمراه ۴۸ساعت قبل تحويل داده و بررسي و كنترل مي شود تا زائران دچار مشكل نشوند .

سردارمهري به داروهاي ممنوعه اشاره كرد و گفت: امسال با هماهنگي سازمان حج و زيارت و وزارت حج عربستان، ليست داروهاي ممنوعه اعلام شده است كه در اين ميان زائران نبايد ۱۰ قلم دارو را به همراه داشته باشند .

رييس پليس فرودگاه‌هاي كشورتصريح كرد: زائران حتما از قراردادن هرنوع دارو و به ويژه داروهاي ممنوعه در بار خود پرهيز كنند؛ چراكه كشف داروهاي ممنوعه مشكلات متعددي را درعربستان به دنبال دارد.

وي با بيان اينكه داروهاي عمومي و مورد نياز زايران به عربستان منتقل شده است، گفت: زائراني كه دچار بيماري هاي خاص هستند حتما داروهاي خود را به همراه نسخه در اختيار داشته باشند و از قرار دادن آن در بخش بار پرهيز كنند چرا كه بررسي آنها زمان بر و بهتر است اين داروها را همراه خود داشته باشند.

رييس پليس فرودگاه‌هاي كشوراظهار كرد: زايران از دريافت امانت يا كالاهاي مشكوك از افراد ناشناس جدا خودداري كنند؛ پول و اشياي قيمتي خود را به همراه داشته باشند و در فرودگاه‌هاي ايران و عربستان از آن مراقبت كنند.

مهري افزود: اگر مشكلي در فرودگاهها ايجاد شد، زائرين حتما به پليس فرودگاهها مراجعه كنند.

رييس پليس فرودگاه‌هاي كشور به زايران توصيه كرد كه مدارك شناسايي خود را در كيف و نزد خود نگه دارند و در حفظ آن كوشا باشند .برچسب ها:همايش - استان تهران - سردار مهري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: