حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت:

خدمات‌رساني به زايران شهر كريمه اهل‌بيت (س) يك وظيفه است

تاريخ انتشار:1396/01/24 23:28
حجت الاسلام والمسلمين سيدعلي قاضي‌عسكر خواستار فراهم‌سازي زيرساخت‌ها جهت خدمت‌رساني شايسته به زايران ايراني و جهان اسلام شهر كريمه اهل‌بيت (س) شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين سيدعلي قاضي‌عسكر امروز (پنجشنبه) در ديدار شهردار و مديران شهري قم با وي ، با تاكيد بر خدمات‌رساني مطلوب به زايران حضرت‌معصومه (س) و مسجد مقدس جمكران گفت: فراهم‌سازي زيرساخت‌ها جهت خدمت‌رساني بهتر و شايسته به زايران يك وظيفه و ضرورت است چراكه اين شهر خاستگاه انقلاب اسلامي بوده و هم‌اكنون نيز همواره مورد توجه بسياري از مردم ديگر كشورها است.

نماينده ولي فقيه درامور حج وزيارت با تاكيد برلزوم داشتن تجربه و پشتكار در مديران براي پيشرفت وآباداني هرچه بيشترشهر قم افزود: استفاده از مديريت‌هاي قوي، كارآمد و متعهد براي پيشبرد اهداف اقتصاد مقاومتي و اجراي برنامه جامع مديريت شهري در قم و حومه اين شهر ضروري است.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي‌عسكر با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازي جهت تعامل مثبت با زايران غيرايراني اضافه كرد: اين شهر به موازات قطب فرهنگي و نشر علم و دانش به سراسر جهان به عنوان يكي از قطب هاي گردشگري ديني كشور نيز مطرح است.

سرپرست حجاج ايراني در ادامه گفت: بخشي از ساختمان جديد حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت در قم به موزه حج و زيارت، كتابخانه تخصصي حج و زيارت و آموزش‌ها و اطلاع رساني مجازي اختصاص يافته است و براي زايران ايراني و غيرايراني، دانشجويان و دانش‌آموزان استان قم مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت.

برپايه اين گزارش سيدمرتضي‌سقائيان‌نژاد شهردار قم هم دراين ديدار گزارشي از فعاليت‌هاي اين شهرداري ارائه داد و در پايان از ساختمان جديد حوزه نمايندگي ولي فقيه و پژوهشكده حج و زيارت بازديد كرد.
کد خبر: 74298
انتهای پیام /*