حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت

روحانيون كاروان هاي زيارتي بر اخلاص، مال پاك و اصلاح روابط زائران تاكيد كنند

تاريخ انتشار:1396/06/21 19:38
عضو هيئت علمي جامعه المصطفي العالميه روحانيون كاروان هاي زيارتي را بر توصيه به اخلاص در زيارت، حلال بودن مال زائران با پرداخت حقوق واجب آنها و تذكر به صبر و بردباري، حسن رفتار و اصلاح روابط آنها با خويشان و نزديكان سفارش كرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين دكتر رفيعي در جمع روحانيون و مداحان حاضر در كربلاي معلي با بيان سه توصيه مهم به روحانيون، اظهار داشت: مروت و جوانمردي در سفر بنابر روايات اهل بيت (عليهم السلام) شامل بخشش توشه هاي خود به همسفران، شوخي و نشاط بدون معصيت و نيز به خاك سپردن اتفاقات ناگوار سفر است كه هريك ما بايد به زائران خود اين موارد را توصيه كنيم.

وي با تاكيد بر لزوم فراهم كردن شرايط مناسب براي ملالت آور نبودن اين سفر براي نوجوانان و جوانان گفت: يكي از راه هاي ايجاد نشاط معرفت بخشي به آنان است لذا ساعاتي را براي ترجمه و معرفي دعا ها يا زيارت نامه ها بگذاريد تا آنها نيز از اين سفر بهره بيشتري ببرند.

وي ادامه داد: معرفي اصحاب و ياران امام حسين (ع) نيز از ديگر راه هاي نشاط بخشي به كاروان هاي زيارتي كربلا است ، در اين رابطه كتاب هاي فراواني وجود دارد كه مي توان به دوره سه جلدي زيارت از انتشارات دارالحديث، پرتويي از عظمت امام حسين (ع) از آيت الله العظمي صافي گلپايگاني و امام حسين قبل از عاشورا از آقاي مدرسي را مطالعه كرد.

عضو هيئت علمي جامعه المصطفي العالميه ختم قرآن را يكي از برنامه هاي مفيد در داخل حرم ائمه عنوان كرد و گفت: 3 جلد از مجله ميقات كه در مورد زيارت است در كنار ساير مجلدات كه همگي قابل استفاده است و همچنين مجله مبلغان كه هر دو مجله از مجله هاي خواندني و منبع خوب براي روحانيون و مبلغان است مي تواند در كمك به روحانيون و مداحان تاثيرگذار باشد.

حجت الاسلام و المسلمين رفيعي با تاكيد براينكه مقاتل مستند و بدون شبهه را بخوانيم ، گفت: شبهات را در اين سفر زياد نكنيد و تا مي توانيد از منابع مستند سخن بگوييد.

در اين جلسه حجت الاسلام و المسلمين بهجتي مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا و نيز حجت الاسلام عبدخدايي رابط روحانيون نيز تذكرات لازم را بيان كردند.


کد خبر: 77595
انتهای پیام /*