حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت

با هجوم ريزگردها؛

زنگ هشدار سلامت در كربلا به صدا در آمد + تصاوير

تاريخ انتشار:1397/02/01 10:44
آلودگي شديدي كه از شب گذشته با حمله ريزگردها در هواي كربلا آغاز شده، زنگ هشدار را در اين شهر مقدس به صدا در آورده است؛ زائران توصيه‌هاي پزشكي را در اين زمينه جدي بگيرند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به كربلاي معلا، باز هم فصل گرما در عراق فرا رسيد و بايد شاهد هجوم ريزگردهاي شديد گرد و غبار باشيم كه سلامت زائران را با تهديد جدي مواجه مي‌كند؛ حجم اين ريزگردها به اندازه‌اي است كه ديد نماي حرم مطهر امام حسين(ع) را محدود كرده است.

پزشكان مستقر در درمانگاه هاي وابسته به مركز پزشكي حج و زيارت هلال احمر از زائراني كه قصد عزيمت به سفر زيارتي عتبات را دارند مي‌خواهند كه با تهيه ماسك هاي تخم مرغي و كتاني از داروخانه هاي سطح شهر خود، حتما از ماسك براي پوشش بيني و دهان خود استفاده كنند.

با توجه به اينكه اين پديده چند سالي است به معضل كشورهاي عراق، سوريه، عربستان و به طبع آن ايران تبديل شده است، استفاده از ماسك براي در امان ماندن از دست ذرات ريز معلق در هوا و به طبع آن دچار نشدن به بيماري‌ هاي تنفسي به زائران توصيه مي شود.

همچنين توصيه مي شود كه زائران براي اين كه خود را از اثرات سوء گرد و غبار حفظ كرده و اثرات نامطلوب اين پديده را بر سلامت خود به حداقل برسانند، در زمان وقوع اين پديده از محل استقرار خود خارج نشوند و يا زمان فعاليت خود را در هواي آزاد به حداقل ممكن برسانند.

از زائراني كه قصد عزيمت به سفر زيارتي عتبات را دارند مي خواهيم كه با تهيه ماسك‌هاي تخم مرغي و كتاني از داروخانه هاي سطح شهر خود، حتما از ماسك براي پوشش بيني و دهان خود استفاده كنند.

ماسك هاي كاغذي معمولي و دستمال نمي تواند جلوي ورود ذرات ريز گرد و غبار به سيستم تنفسي را بگيرد و تنها استفاده از ماسك هاي ويژه كه براي اين منظور طراحي شده است، پيشنهاد مي شود.کد خبر: 81603
انتهای پیام /*