اسکان زائران حج آینده در 87 هتل در مکه و مدینه  اسکان زائران حج آینده در 87 هتل در مکه و مدینه  اسکان زائران حج آینده در 87 هتل در مکه و مدینه  بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
اسکان زائران حج آینده در 87 هتل در مکه و مدینه  اسکان زائران حج آینده در 87 هتل در مکه و مدینه  اسکان زائران حج آینده در 87 هتل در مکه و مدینه  اسکان زائران حج آینده در 87 هتل در مکه و مدینه  اسکان زائران حج آینده در 87 هتل در مکه و مدینه 

اسکان زائران حج آینده در 87 هتل در مکه و مدینه 

در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که زائران حج آینده در87 هتل در مکه مکرمه و مدینه منوره اسکان خواهند یافت. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در این جلسه که  به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تشکیل شد، رئیس کمیته مسکن حوزه حج با اشاره به اینکه تعداد هتل‌های اجاره شده برای اسکان زائران ایرانی در مقایسه با سال گذشته کمترشده و از نظر کیفیت ارتقاء یافته است، اظهار کرد: 69 هتل در مکه مکرمه و 18 هتل در مدینه منوره به اسکان حجاج اختصاص یافته و قراردادها با طرف های سعودی منعقد شده است.
آقای مرتضی اسدزاده با اشاره به اینکه کاهش تعداد هتل‌ها در صرفه‌جویی در بخش‌های اجرایی نیز تاثیر دارد، افزود: مراسم قرعه‌کشی اسکان بین گروه‌های همسان در استان‌ها برای حج تمتع پیش‌رو در روز یکشنبه (7 فروردین ماه) انجام شد و سهمیه لازم به هر استان بنا بر ظرفیت کاروان‌ها و تمهیدات اندیشیده شده اختصاص می‌یابد. 
در این جلسه نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت با اشاره به اینکه زائران حج آینده در 580 کاروان سازماندهی و اعزام خواهند شد، اظهار کرد: خوشبختانه کمیته مسکن خوب عملکرده است و با توجه به محدودیت‌ها و ملاحظاتی که وجود دارد، رعایت عدالت در توزیع هتل‌ها و اسکان زائران به رضایتمندی بیشتر زائران منجر خواهد شد. 
آقای علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز به وضعیت عربستان در این ایام با توجه به شیوع ویروس کرونا در این کشور اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های مربوط به حج براساس برنامه‌ریزی انجام شده و پیش‌بینی سناریوها برای شرایط مختلف پیگیری می‌شود.
وی افزود: در خصوص سفرهای عتبات عالیات و سوریه نیز پروتکل‌های بهداشتی با نظر وزارتخانه و سازمان‌های مرتبط تهیه شده و به طرف‌های مقابل ارائه شده است تا با فروکش کردن بیماری کرونا امضا و برای تردد زائران دو طرف اجرایی شود. 
برپایه این گزارش در ادامه این جلسه آقای اکبر رضایی سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت از نام‌نویسی بیش از 58 هزار نفر از دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا 31 خرداد ماه سال 1386 در کارون‌های حج آینده خبر داد و گفت: وضعیت استان‌ها ازنظر ثبت‌نام متفاوت است و نام‌نویسی برای تکمیل ظرفیت خالی کاروان‌ها ادامه دارد.
این گزارش حاکیست در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین نواب در سخنانی با گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری و هفته معلم اظهار کرد: شهید مطهری انسانی پاکباخته بود که در مسیر ترویج معارف اسلامی بسیار دقیق نیازها را شناسایی و بر اساس آن محتوی تهیه و تدوین می‌کرد. 
وی با تقدیر از تلاش آموزگاران برای تربیت نسل نوجوان و جوان کشور ابراز امیداوری کرد: جوانان این مرز و بوم هرچه بیشتر از کتاب‌های ارزشمند این شهید بزرگوار که با توجه به نیازهای زمان تهیه شده است،  بهره ببرند.
سرپرست حجاج ایرانی همچنین با اشاره به مقام والای آیت‌الله امینی که روز جمعه به دیار باقی شتافت، افزود: ایشان از شاگردان امام امت (رحمه‌الله علیه) و نسبت به مال دنیا بی‌رغبت بود و هرجا احساس می‌کرد که توانایی انجام کاری را دارد آن مسئولیت را بعهده می گرفت و به اسلام خدمت می‌کرد. 
وی افزود: آیت الله امینی سال‌ها در بعثه مقام معظم رهبری به‌عنوان جانشین آیت الله ری شهری با مهر و محبت با زائران برخورد و به حوزه حج و زیارت خدمت کرد.  
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، همچنین با اشاره به فرار رسیدن یازدهم اردیبهشت؛ روز کارگر، خدمات این قشر زحمتکش را برای پیشبرد چرخه تولید در کشور قابل تقدیر دانست و گفت: کارگران عزیز در سال جهش تولید عهده‌دار مسئولیت بزرگی هستند.
 


| شناسه مطلب: 100146نظرات کاربران