مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) در نجف لغو شد مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) در نجف لغو شد مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) در نجف لغو شد بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) در نجف لغو شد مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) در نجف لغو شد مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) در نجف لغو شد مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) در نجف لغو شد مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) در نجف لغو شد

مراسم عزاداری شهادت امام علی (ع) در نجف لغو شد

استاندار نجف اعلام کرد، با توجه به شرایط بهداشتی و شیوع ویروس کرونا، مسئولان استان امسال نمی‌توانند در سالروز شهادت امام علی -علیه‌السلام- میزبان عزاداران باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، «لؤی الیاسری» استاندار نجف در کنفرانسی خبری اعلام کرد که مسئولان این استان از پذیرش زائران در سالروز شهادت امام علی -علیه السلام- معذورند.

الیاسری با اشاره به شرایط بهداشتی در سایه شیوع ویروس کرونا در عراق گفت، از پذیرش زائرانی که قصد برگزاری مراسم عزاداری در بیست و سوم ماه مبارک رمضان [در حرم امام علی علیه السلام] را دارند، به دلیل شیوع کرونا معذوریم.

به گزارش وبگاه خبری المعلومه عراق، استاندار نجف توضیح داد که مسئولان استان اکنون کنترل وضعیت را در دست گرفته‌اند و به مدت ده روز است که شمار ابتلا افزایش نیافته است. او گفت که از جانب برخی کسبه تحت فشار است.

الیاسری همچنین با اشاره به وضعیت امنیتی نیز گفت، «دولت محلی و دستگاه امنیتی با هماهنگی بالا با نهادهای ذی‌ربط در کربلا و استان‌های مجاور، با هدف مقابله با عملیات‌های تروریستی در صحرای نجف در حال همکاری هستند.

وزارت بهداشت عراق در جدیدترین بیانیه در خصوص آمار مبتلایان در این کشور به ویروس کرونا اعلام کرد، ۷۷ نفر دیگر به جمع مبتلایان و هفده نفر نیز به جمع بهبودیافتگان اضافه شده‌اند.

طبق بیانیه وزارت بهداشت عراق، تاکنون ۲۲۹۶ نفر مبتلا، ۹۷ نفر درگذشته و ۱۴۹۰ بهبود یافته‌اند.


| شناسه مطلب: 100249
نجف اشرف امام علیمطالب مرتبط

نظرات کاربران