استقرار نیروهای هلال احمر در دهه آخر ماه رمضان در مسجدالحرام استقرار نیروهای هلال احمر در دهه آخر ماه رمضان در مسجدالحرام استقرار نیروهای هلال احمر در دهه آخر ماه رمضان در مسجدالحرام بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
استقرار نیروهای هلال احمر در دهه آخر ماه رمضان در مسجدالحرام استقرار نیروهای هلال احمر در دهه آخر ماه رمضان در مسجدالحرام استقرار نیروهای هلال احمر در دهه آخر ماه رمضان در مسجدالحرام استقرار نیروهای هلال احمر در دهه آخر ماه رمضان در مسجدالحرام استقرار نیروهای هلال احمر در دهه آخر ماه رمضان در مسجدالحرام

استقرار نیروهای هلال احمر در دهه آخر ماه رمضان در مسجدالحرام

هلال احمر عربستان آمادگی خود را برای ارائه خدمات فوری پزشکی در مسجدالحرام در دهه آخر ماه مبارک رمضان افزایش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، «صدی مصر» نوشت: کادر درمان هلال احمر عربستان به منظور خدمت رسانی به خادمان و کارکنان بخش دولتی مسجدالحرام با استقرار مراکز و تیم های سرپایی خود در این مسجد خدمات پزشکی اورژانسی ارائه می دهد.


دکتر «خالد بن رشید»، مدیر مراکز امداد هیئت هلال احمر عربستان در این باره گفت: نیروهای اورژانس 24 ساعته در مراکز واقع در مسجدالحرام حضور دارند و شماره 997 نیز به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی است.


وی افزود: مراکز اصلی اورژانس هلال احمر مستقر در مسجد الحرام در خلال شیفت کاری شبانه خود توسط تیم های دواطلبانه پشتیبانی می شوند.


دکتر خالد بن رشید اظهار کرد: اپلیکشین «أسعفنی» نیز به هشت زبان آماده خدمت رسانی است.


با شیوع ویروس کرونا در جهان و همچنین در عربستان، مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) به روی نمازگزاران بسته شده است و در ماه مبارک رمضان تنها خادمان و کارکنان مسجدالحرام با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در آن نماز می خوانند.


گفتنی است: هلال احمر عربستان سعودی عهده‌دار وظایف متعددی در مسائل مربوط به امدادرسانی در حوادث غیرمترقبه و امدادی است.


این سازمان در سال ۲۰۰۹ میلادی دارای ۴۴۷ مرکز کمک‌های اولیه و پنج هزار و 507  نیرو یک هزار و 300 دستگاه آمبولانس بوده‌ است. هلال احمر عربستان سعودی نقش ویژه‌ای در طول مراسم حج دارد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران