فتوای الازهر درباره جواز اقامه نماز عید فطر در منزل فتوای الازهر درباره جواز اقامه نماز عید فطر در منزل فتوای الازهر درباره جواز اقامه نماز عید فطر در منزل بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
فتوای الازهر درباره جواز اقامه نماز عید فطر در منزل فتوای الازهر درباره جواز اقامه نماز عید فطر در منزل فتوای الازهر درباره جواز اقامه نماز عید فطر در منزل فتوای الازهر درباره جواز اقامه نماز عید فطر در منزل فتوای الازهر درباره جواز اقامه نماز عید فطر در منزل

فتوای الازهر درباره جواز اقامه نماز عید فطر در منزل

هیات علمای ارشد الازهر مصر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که برای مقابله با ویروس کرونا اقامه نماز عید فطر در منازل جایز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، هیات علمای ارشد الازهر در بیانیه خود اعلام کرد، اقامه نماز عید فطر در خانه‌ها به همان کیفیتی که اقامه می‌شود و با توجه به عذر مانع از اقامت آن در مسجد و یا فضای باز، جایز است.

طبق بیانیه این هیات، جایز است مردان نماز عید فطر را با خانواده خود به صورت جماعت برگزار کنند. همچنین ادای فرادای آن نیز جایز است؛ زیرا از بزرگترین اهداف شریعت اسلام، حفظ جان و محافظت از آن در برابر انواع خطرات و خسارت‌هاست.

هیات علمای ارشد الازهر همچنین افزود: لازم نیست خطبه‌ای برای نماز عید خوانده شود. اگر مرد با خانواده خود نماز بخواند، به نماز بدون خطبه اکتفا کند. اگر مسلمان نماز عید را به صورت جماعت یا فرادا در خانه اقامه کند، آن را در دو رکعت و با تکبیرهای بیشتری اقامه کند.

طبق بیانیه یادشده، تعداد تکبیرهای بیشتر در رکعت اول، ۷ تکبیر پس از تکبیره الاحرام و در رکعت دوم، ۵ تکبیر پس از تکبیر قیام در رکعت دوم عنوان شده است.

این بیانیه افزود:‌ زمان اقامه نماز عید فطر همان زمان نماز عید قربان است که از بعد از طلوع خورشید تا سه ساعت آغاز و تا اندکی پیش از اذان ظهر ادامه می‌یابد؛ پس به محض اینکه ظهر شد دیگر زمان اقامه نماز پایان یافته است.

تاکنون ۱۱,۷۱۹ در مصر به بیماری کرونا مبتلا شدند که از این تعداد،‌ ۶۱۲ نفر جان خود را از دست دادند.

مساجد و اماکن مذهبی مصر همچنان برای مقابله با کرونا بسته است.


| شناسه مطلب: 100432
عیدفطر مصرمطالب مرتبط

نظرات کاربران