آماده گفت‌وگو و رفع سوءتفاهمات با عربستان هستیم آماده گفت‌وگو و رفع سوءتفاهمات با عربستان هستیم آماده گفت‌وگو و رفع سوءتفاهمات با عربستان هستیم بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
آماده گفت‌وگو و رفع سوءتفاهمات با عربستان هستیم آماده گفت‌وگو و رفع سوءتفاهمات با عربستان هستیم آماده گفت‌وگو و رفع سوءتفاهمات با عربستان هستیم آماده گفت‌وگو و رفع سوءتفاهمات با عربستان هستیم آماده گفت‌وگو و رفع سوءتفاهمات با عربستان هستیم

آماده گفت‌وگو و رفع سوءتفاهمات با عربستان هستیم

سخنگوی وزارت خارجه به اخبار مربوط به درخواست بن سلمان از نخست وزیر عراق برای میانجیگیری میان ایران و عربستان واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سخنگوی وزارت خارجه صبح روز دوشنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که گفته شده محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در جریان رایزنی تلفنی با نخست وزیر جدید عراق از این کشور خواسته است که بین ایران و عربستان رایزنی کند و آیا تهران در جریان جزئیات مربوط به این موضوع است یا نه؛ گفت: ما چیزی دریافت نکرده‌ایم و آن چیزی که شنیده‌ایم مسائلی است که در این زمینه در رسانه‌ها مطرح شده است، ایشان ظاهرا خواستار این شده‌اند که فضا در منطقه بهبود پیدا کنند.


وی با بیان این که ما قبلا نیز اعلام کرده‌ایم ایران با میانجی و یا بدون میانجی آماده مذاکره برای رفع مسائل و سوءتفاهم‌های احتمالی است، خاطر نشان کرد: منطقه ما نیازمند این است که به سمت صلح و ثبات حرکت کنند  و اگر آنها به این سمت بروند ما از این موضوع استقبال می‌کنیم.


سخنگوی وزارت خارجه همچنین در همین چارچوب در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که به نظر می‌رسد طبق برخی از اخبار بعضی کشورهای منطقه که پیش از این همپیمان آمریکا بودند از این کشور ناامید شده‌اند و پالس‌های مثبتی را برای بهبود روابط با ایران ارسال کردند و نظر ایران در مورد اخبار منتشر شده در این زمینه چیست، گفت: قدری صبحت کردن در این زمینه زود است امیدواریم این تغییر رویکرد انجام شود چرا که اگر کشورهای منطقه اراده کنند دوستی بهتر از ایران در این منطقه نخواهند داشت.


موسوی با بیان این که این جا منطقه مشترک ماست و سرنوشت مشترک ما در این منطقه رقم می‌خورد، تصریح کرد: ما بارها اعلام کرده‌ایم که مایل به رفع سوء تفاهم‌های احتمالی هستیم و علاقه نداریم که این سوء تفاهم‌ها مزمن شود و ادامه پیدا کنند و اگر این کشورها تشخیص دهند که آماده گفت‌وگو هستند ما نیز پیش از این آمادگی‌مان را برای گفت و گو جهت رفع سوء تفاهم‌ها اعلام کرده‌ایم و اعلام می‌کنیم.


وی ادامه داد: رابطه با آمریکا برای این کشورها چیزی به همراه نداشته است جز سوء استفاده آمریکا از منابع آنها و دوشیدن منابع و ثروت‌های این کشورها. منطقه ما نیازمند آرامش و امنیت است و این امنیت نیز با رایزنی و همکاری کشورهای منطقه حاصل می‌شود.


| شناسه مطلب: 100443
ایران عربستانمطالب مرتبط

نظرات کاربران